Kutman, Global Menkul’ü satmaktan vazgeçti

Hürriyet Haber
02.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

Global Yatırım Holding, Global Menkul Değerler A.Ş.’nin sermayesinde Banca IMI’nın sahip olduğu hisseleri geri alacağını açıkladı.

Mehmet Kutman’ın yönetim kurulu başkanı olduğu Global Yatırım’dan yapılan açıklamada, Global Menkul Değerler’in ilave yüzde 70.1’lik hissesinin Banca IMI’ye devrine ilişkin olarak Global Yatırım Holding ile Banca IMI arasında süren hisse devir görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığı ve Banca IMI’deki yüzde 20’lik Global Menkul hissesini geri alacağı belirtildi.

KASIM 2005’TE VERMİŞTİ: İtalya’nın üçüncü büyük bankası olan Sanpaolo IMI SpA’in yüzde 100 iştiraki olan Banca IMI, Global Yatırım Holding’ten Global Menkul Değerler hisselerinin yüzde 20’sini Kasım 2005’te devralmış ve payını yüzde 90.1’e çıkarmak için görüşmelere başlamıştı. Global Yatırım açıklamasında "Geçen dönemde Banca IMI’in Intesa Sanpaolo SpA’nın bünyesine geçmesi sonrasında yeni şirket, Global’in yüzde 70.1’lik hisse devriyle ilgili karar ve işlemleri tamamlayamadı. Global Yatırım, Banca IMI’in elindeki yüzde 20 Global Menkul hissesini geri alma hakkını kullanmıştır" denildi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı