Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kutlamalarda Attila İlhan da anılacak

  Hürriyet Haber
  27 Ekim 2005 - 13:28Son Güncelleme : 27 Ekim 2005 - 13:28

  İzmir'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hazırlıklarının sürdürüldüğü, ilk etkinlikte merhum şair Attila İlhan'ın anılacağı bildirildi. İzmir Dance'n Sport Grubu, saat 21.55'te tango gösterisi yapacak. Kutlamalar, saat 22.20'de, Bülent Ortaçgil ve Zuhal Olcay'ın konseriyle sona erecek.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, cumhuriyetin kuruluşunun 82. yıldönümü dolayısıyla İzmir'de ilk etkinliğin, yarın Konak Meydanı'nda açılacak “Sevgi ve Saygıyla Attila İlhan” konulu sergi olacağı bildirildi.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yazılı açıklamasında, Türk ulusunun aydınlanma ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasında, Atatürk'ün kurup ilkelerini belirlediği cumhuriyetin kazanımlarının büyük rol oynadığını belirtti.

  Bu ilkelerin Türk ulusu için halen yol gösterici olduğunu kaydeden Kocaoğlu, bu bilinçte olan ulusun ve İzmirlilerin, Atatürk'ün kurduğu cumhuriyeti ilelebet yaşatacaklarından kuşku duymadığını ifade etti.

  Cumhuriyetin kuruluşunun 82. yıldönümünü İzmir'de, ona değer veren ve Atatürk'ün ilkelerini bir kez daha anımsayarak gelecek kuşaklara taşınmasını sağlayacak bilinç ve anlayışla kutlayacaklarını belirten Kocaoğlu, tüm İzmirlileri etkinliklere katılmaya davet etti.
    
  KUTLAMA PROGRAMI
    
  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanan kutlama programı çerçevesinde, İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde saat 14.00'te, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bir deyişi olan “Cumhuriyet Fazilettir” konulu panel gerçekleştirilecek.

  Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncay'ın yöneteceği panele, DEÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ergun Aybars, ODTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Namık Kemal Pak, DEÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Tülay Özüerman, şair ve yazar Hüseyin Yurttaş konuşmacı olarak katılacak.

  Cumhuriyet Meydanı'ndan saat 21.00'de başlayacak ve Gündoğdu Meydanı'na kadar devam edecek fener alayının ardından, saat 21.30'da Gündoğdu Meydanı'nda kurulacak dev sahnede, Haluk Işık'ın hazırladığı ”Cumhuriyete Dair” başlıklı slayt gösterisi sunulacak, cumhuriyet döneminde Atatürk'ün görüntüleri, piyanist Zafer Çebi'nin müzikleri eşliğinde izlenebilecek.

  İzmir Dance'n Sport Grubu, saat 21.55'te tango gösterisi yapacak. Kutlamalar, saat 22.20'de, Bülent Ortaçgil ve Zuhal Olcay'ın konseriyle sona erecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı