ANKARA HABERLERİ

Kutlama yerine eylem

Mert Gökhan KOÇ
28.09.2012 - 00:00Son Güncelleme : 28.09.2012 - 11:53

Ateş savaşçıları diye bilinen ve Türkiye’nin çeşitli illerinden Başkent’e gelen itfaiyeciler, İtfaiye Haftası’nda kutlama yerine eylem yaptı.

Mert Gökhan KOÇ

İtfaiye haftasında, Türkiye’nin çeşitli illerinden Başkent’e gelen itfaiyeciler, kutlama yerine eylem yaptı. Yıpranma hakları ve meslek statüsüne alınmaları için yürüyüş yapan itfaiyecilere, zabıtalar da destek verdi.
Kurtuluş İtfaiyesi önünde toplanarak, Güvenpark’a kadar yürüyen itfaiyeci ve zabıtalar, “İtfaiye eriyiz, köle değiliz” sloganları attı.

KIZILAY'DA YANGIN PANİĞİ

Ölümü göze alıyorlar

İtfaiyeciler ve zabıtalar adına Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Vicdan Baykara, yaptığı basın açıklamasında, “İtfaiyeciler haftasında düzenlemiş olduğumuz bu eylem, itfaiyeci ve zabıta emekçilerinin haklarının verilmesi içindir. Zor koşullar altında çalışan emekçilerimiz yaralanmayı, hatta ölümü göze alarak görevlerini yapıyorlar” dedi.

Zehir soluyoruz

Eyleme katılan itfaiye erlerinden İsmet Hatmer, “İtfaiyecilik meslek statüsüne alınmalıdır. Ağır çalışma koşullarından dolayı yıpranma payımızı istiyoruz. Yangına gidip zehir soluyoruz, zaten itfaiyecilerin ortalama yaşam süresi altmış yıldır” ifadelerini kullandı. İtfaiye eri Murat Özçelik ise, şunları söyledi:

Hakkımızı istiyoruz

“Geçen sene Ankara’da itfaiye 17 bin olaya, sivil savunma ekipleri ise iki yüz yetmiş olaya müdahale etti. Buna rağmen itfaiyecilik meslek statüsünde değil ancak sivil savunma ekipleri hem meslek statüsünde hem de yıpranma payı alıyorlar. Kimsenin hakkında gözümüz yok ancak biz de hakkımızı istiyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kutlama yerine eylem hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kutlama yerine eylem haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:49
  • Guneş
   06:28
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   18:55
  • Yatsı
   20:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı