Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kutan: Katılan katılır

  Hürriyet Haber
  13 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 13 Mart 1999 - 00:01

  FP Lideri, Meclis'in bugünkü oturumuna isteyen milletvekilinin katılabileceğini tekrarladı. Kutan, bu milletvekillerinin ‘‘kişisel katkı’’da bulunacaklarını söyledi.

  FP Genel Başkanı Recai Kutan, küskünlerin girişimiyle bugün toplanacak Meclis'e, FP'den isteyen milletvekilinin katılabileceğini açıklayarak, ‘‘Ben şahsen katılmayacağım. Verilmiş bir grup kararımız yok. Katılmak isteyen katılır’’ dedi.

  FP milletvekilleri, dün de eski yasaklı liderleri Necmettin Erbakan'ın Cuma namazlarını kıldığı Balgat'taki Hamidiye Camisi'ne hücum etti. Ancak Erbakan, TBMM'nin toplanması nedeniyle yaşanan tartışmaların hemen öncesinde, medyanın önüne çıkmak istemedi. Erbakan bu nedenle, Cuma namazını evinin arkasındaki küçük bir camide kıldı. Erbakan'ı Cuma namazında göremeyen bir çok FP milletvekilinin, namazdan sonra Erbakan'ın Balgat'taki evine gitmeleri dikkat çekti.

  Kutan, Cuma namazı için dün TBMM'ye gelişinde, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, ‘‘Katılanların evet diyeceği şey, tamamen genel görüşmeyle ilgilidir. Bu, ülkenin ciddi bir meselesidir. Parti olarak değil, kişisel olarak katkıda bulunacaklar’’ dedi. Genel görüşmenin demokratikleşme için istendiğini de savunan Kutan, ‘‘Olur olmaz, kanunlar çıkar çıkmaz’’ dedi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı