Gündem Haberleri

  Kutan, Erbakan'dan henüz vize alamamış

  Hürriyet Haber
  12.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FP'nin kongre kulisleri, ‘‘adayım’’ açıklamasını yapan Genel Başkan Recai Kutan'ın, yasaklı lider Necmettin Erbakan'dan ‘‘adaylık vizesi’’ni alamadığı söylentisiyle çalkalanıyor.

  Erbakan'a yakınlığıyla tanınan FP'den önemli bir kaynak, ‘‘Recai Bey adaylığını ilan etti, ama bizim bildiğimiz Erbakan Hoca bu konuda henüz bir karar da vermedi, bir işaret de’’ dedi.

  Aynı kaynak, ‘‘Kutan, henüz vize almadan adaylığını nasıl ilan etti?’’ sorusuna da, ‘‘Adayım demese, bu durum partideki çalkantıyı çok daha arttırır. Bunu da düşünmüş olabilir, nasıl olsa yine ben aday olurum diye de düşünmüş olabilir. Gerçekten de yine Recai Beyin adaylığında karar kılınabilir, ama biz henüz bu yönde bir karar alınmadığını biliyoruz’’ karşılığını verdi.

  ‘‘Ancak, Erbakan Hocanın, partideki genel gidişten hiç de memnun değil’’ bilgisini de veren aynı kaynak, ‘‘Bu memnuniyetsizlik hem partinin bugüne kadarki performansından, hem de son dönem parti içinden yükselen çok farklı seslerden kaynaklanıyor’’ diye de konuştu.

  Aynı kaynak, Umre dönüşü Erbakan'ın Balgat'taki konutunun hem milletvekilleri, hem de örgütlerin ziyaretçi akınına uğrayacağını tahmin ettiğini de söyledi.

  Yenilikçi kanat ise pazartesi günü gerçekleştirecekleri bir zirveyle, bu kanattaki aday sayısını bire indirmeyi planlıyor. Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Abdüllatif Şener'i bir araya getirecek zirvede, tek bir aday üzerinde uzlaşılmasına çalışılacağı belirtilirken, bu konuda Gül'e şans tanınıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı