KÜTAHYA HABERLERİ

Kütahyalı Öğrenciler ’TÜBİTAK Bilim Kampı’nda

IHA
02.09.2015 - 12:54Son Güncelleme :

ÖĞRENCİLERİ, MÜDÜR COŞKUN ESEN UĞURLADI

IHA

TÜBİTAK’ın Bilim Kampı’na katılacak öğrencileri, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen uğurladı.
Müdür Esen, öğrencileri uğurlama töreninde yaptığı açıklamada, seçilen başarılı 25 öğrenci ve 5 öğretmenin, İzmit’te bulunan Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsünde TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen Bilim Kampı’na katılacağını kaydetti.
Esen, "TÜBİTAK ve Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü Müdürlüğü (TÜSSİDE) işbirliği ile 28-30 Ağustos 2015 tarihleri arasında Kütahya il merkezinden 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik, öğrencilere bilimi sevdirmek ve onların temel bilimlere olan ilgisini arttırarak problemlerin çözümünde bilimsel yöntemlerden nasıl yararlanacaklarını ortaya koymaları amacıyla ve tüm masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanan, TÜSSİDE Kocaeli-Gebze’de yaz bilim kampı düzenlendi.Öğrencilere bilimi sevdirmek kampların ana amacıdır. Kamplarda öğrencilerimizin gözlem, keşif, sorgulama, hipotezi test etme, problemi çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin söz konusu becerileri kullanarak farklı disiplinlerin nasıl bir arada çalıştıklarını uygulamalarla içselleştirmeleri ve gündelik hayattaki sorunların bilimsel yöntemlerle nasıl çözümleneceğinin atölye çalışmaları ile farkına varmaları amaçlanmaktadır. Ayrıca, çocuklarımızın sadece fen bilimleri ile değil, beşeri bilimler ve sanat dallarıyla da olan bağını pekiştirmek için kamp boyunca atölyeler ve eğitsel etkinlikler düzenlenecek" diye konuştu. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Kütahyalı Öğrenciler ’TÜBİTAK Bilim Kampı’nda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kütahyalı Öğrenciler ’TÜBİTAK Bilim Kampı’nda haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı