KÜTAHYA HABERLERİ

Kütahya'dan geçecek Hızlı Tren Projesi Resmi Gazete'de yayınlandı

AA / Hadi Şengül
17 Ocak 2015 - 15:10Son Güncelleme : 17 Ocak 2015 - 15:11

AA / Hadi Şengül

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'dan da geçmesi planlanan Eskişehir-Antalya Yüksek Hızlı Tren hattının yatırım programına alındığıyla ilgili kararın, Resmi Gazete'de yayınlandığı bildirildi.

AK Parti Kütahya Milletvekilleri Hasan Fehmi Kinay, Soner Aksoy ve Vural Kavuncu tarafından yapılan ortak açıklamada, Kütahya kamuoyunda son yıllarda önemli yer tutan Yüksek Hızlı Tren projesi için bir aşamaya daha geçildiğini belirtti.

Kavuncu, bu güzergahın Eskişehir'i Kütahya üzerinden Antalya'ya bağlayarak Kütahya'nın Ulusal Yüksek Hızlı Tren ağına dahil olmasına neden olacağını ifade etti.

AK Parti hükümetleri ile birlikte Kütahya'da büyük yatırımlar yapıldığını ve önemli eserler kazandırıldığını belirten Kavuncu, şöyle konuştu:

"Bir zamanlar yapamazlar, hayal dedikleri Kütahya Zafer Havalimanı iki yıl gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanmış ve uçuşlara açılmıştır. Kütahya'nın çevre illerle bağlantılarının pek çoğu bölünmüş yol ve sıcak asfalt haline dönüştürülmüş, Altıntaş üzerinden Uşak yoluna çıkan yeni karayolları yapılmıştır. Kütahya'yı yokların ve ayırt edilmişliğin kenti olarak gösterme çabası içinde olanların bu kışkırtmaları, gönülden AK Parti sevdalısı olan hemşehrilerimiz nezdinde hiç bir zaman karşılık bulmamış ve bizlere güvenlerini kaybetmemişlerdir. Yüksek Hızlı Tren ile ilgili bu yatırıma alınma haberi ile birlikte kimsenin artık diyecek sözü kalmamış, Kütahya'dan Yüksek Hızlı Tren geçmeyecek diyerek siyasi rant elde etmek isteyen kimi siyasetçileri de kamuoyu önünde bir kez daha mahcup duruma düşürmüştür."

Kavuncu, Yüksek Hızlı Tren konusunda destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan ve Binalı Yıldırım, diğer bakanlar ve bürokratlara da teşekkür ettiklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Kütahya'dan geçecek Hızlı Tren Projesi Resmi Gazete'de yayınlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ocak 2015 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kütahya'dan geçecek Hızlı Tren Projesi Resmi Gazete'de yayınlandı haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:17
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   17:02
  • Akşam
   20:02
  • Yatsı
   21:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı