Gündem Haberleri

  Kütahya'da siyanür havuzunun durumu merak konusu

  Hürriyet Haber
  20.05.2011 - 00:34 | Son Güncelleme:

  Aliköy Belde Belediye Başkanı Kemal Tunç, Kütahya'nın Simav ilçesindeki depreminin siyanür barajına etki edip etmediği konusunda, “Burada bir problem olmadığını, korkulacak bir durum olmadığını söyleyebilirim. Şu anda korkulacak bir problemimiz yok” dedi.

  Kütahya merkeze bağlı Gümüş Köy yakınlarında bulunan Eti Gümüş A.Ş'ye ait sulama barajında meydana gelen göçüğün ardından siyanür tehlikesi yaşanmıştı. Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Murat Taşdemir tehlikenin boyuturu hürriyet.com.tr'ye anlatmıştı. Aliköy Belde Belediye Başkanı Kemal Tunç, dün gece Kütahya'da yaşanan 5.9 şiddetindeki deprem sonrası açıklama yaptı.  Tunç, NTV'de, depremin ardından yaşananları değerlendirdi.

  Bir süre önce siyanür sızıntısı tehdidiyle gündeme gelen gümüş barajının bulunduğu yerin depremin merkez üssü Simav'a 100-120 kilometre uzaklıkta olduğunu belirten Tunç, şunları kaydetti: “Burada bir problem olmadığını, korkulacak bir durum olmadığını söyleyebilirim. Barajda önceden de bir risk yoktu. Biraz medyanın abartısı vardı. Şu anda korkulacak bir problemimiz yok. Buralarda deprem fazla hissedilmedi zaten. Artçı gibi geldi. Bizde problem yok. Deprem bu bölgede, fabrika bölgesinde fazla hissedilmedi. Bizde bir problem olmadığını açıkça söyleyebilirim. Bölgemizde deprem fazla hissedilmediği için bizde herhangi bir panik olmadı. Her şey sakin, hayat devam ediyor.”

  İŞTE TAŞDEMİR'İN UYARILARI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı