KÜTAHYA HABERLERİ

Kütahya Valisi: Yatırımcılara, ’Kendi Yerine Sığınamayanlar Kütahya’ya Geliyor’ Denildi

IHA
25.07.2015 - 13:40Son Güncelleme :

VALİ ŞERİF YILMAZ

IHA

Kütahya’yı marka isimlerin kalkındıracağını belirten ve uyarıda bulunan Vali Şerif Yılmaz, "Buraya yatırımcı gelecekse, bana göre marka bir isim gelmeli. Eski İstanbul Ticaret Odası Başkanlığı yapmış bir isim Kütahya da yatırım yaparsa çevresiyle beraber bize ne katkı sağlayacağını düşünün. Biz onu maalesef küstürdük, parasını yatırdığı halde geri gönderdik. ’Niye kendi yerlerinde sığınamayanlar Kütahya’ya geliyor’ denildiği için o da geri gitti. Kütahya’nın önünü açmamız gerekiyor. Hepimizin üzerimize düşen sorumluluğu yapması gerekiyor. Bu sorumluluk olursa Kütahya makus talihini yener. Yoksa nereye giderseniz gidin Kütahya ile iş olmuyor. İş adamlarını buraya getirmesi gerekenler olarak yatırım yapacaklara laf ederseniz buraya kimse gelmez. Kütahya’yı bitirirsiniz" dedi.
Valilik makamının öneminin altını çizen Vali Şerif Yılmaz tepkisini şu sözlerle sürdürdü, "Vali’ye gönderilen yazıyı bir yönetim kurulu başkan vekili imzalamaz. Böyle bir şey yok. Mülki amirlik devletin itibarıyla ilgili bir husustur. Ben dahil olmak üzere buna herkesin hassasiyet göstermesi gerekiyor. Ben bulunduğum yerle ilgili hususları başkasına bırakmam. Gerek makam mevkiye, gerek hayatıma mal olsa da bırakmam. Çünkü devletin bana verdiği o ulvi görevi bana tevdi edenden başkası alamaz. Bana bu görevi tevdi edenleri ben burada mahcup edecek hiçbir işi yapmam. Başka hiçbir kişi ve kurum bana talimat veremez. Başkalarının politikaları doğrultusundaki icraatları da burada yapmam. O icraatı ve koordinasyonu da sağlamak benim asli görevim. Bizim taleplerimiz sonrasında oluşan müteşebbis heyetten sonra, 15-20 gün sonra, bu sefer 3’te 1’i tamamlandı. Böyle bir şey gerçekleştirelim diye bir talep geldi. Halbuki o şartlar belliydi, bunu bildiğiniz halde bunu daha sonra bildirmeniz yanlıştı. Dağıtılan parsel numaralarına kadar hepsi belli. Burada Organize Sanayi Bölgemizde bulunan iş adamlarımızın yönetimde bulunmasını canı gönülden istiyorum. Önceki dönemlerde görev yapan arkadaşlarımız seçimle göreve gelmişlerdi. Bu dönemde seçim yapılmadı. Yapılması gerekiyordu. Gediz OSB de şu an 3 te 1 doluluktan dolayı yatırımcılarımız var. Biz memur olduğumuz için katılımcı olma şansımız yok, Gediz OSB’de Belediyeden, Ticaret Odasından arkadaşlarımız OSB de iş sahibidir. İl merkezinde: 1. OSB’nin asilleri, 2. OSB’nin yedekleri, 2. OSB’nin asilleri, 1. OSB’nin yedekleri olarak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından görevlendirilmiştir. Oysa bunların çoğunun Organize sanayi bölgelerinde işyeri yoktur. Kütahya OSB de yatırım yapan 93- 94 tane iş adamımız var. Bunu sizlerin takdirine bırakıyorum. Bunları halkımızın bilmesi lazım. Yönetim anlayışı itibariyle her şeyi açık yapıyoruz. Her şeyi açık açık söylerim. Babamın oğlu olsa da söylerim. Ben gerçekleri söylemek zorundayım, millet bilsin."(EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Kütahya Valisi: Yatırımcılara, ’Kendi Yerine Sığınamayanlar Kütahya’ya Geliyor’ Denildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kütahya Valisi: Yatırımcılara, ’Kendi Yerine Sığınamayanlar Kütahya’ya Geliyor’ Denildi haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı