Kütahya Seramik aynı anda 24 mağaza açtı

Hürriyet Haber
05.07.2012 - 14:43 | Son Güncelleme:

Kütahya Seramik, Türkiye’nin farklı şehirlerinde 24 mağazayı aynı günde ve aynı anda hizmete açtı. Kütahya Seramik’in mağaza sayısı 173’e ulaştı.

Ankara Arma Seramik’teki açılış diğer 23 mağazadan canlı izlendi. Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ve Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, açılış kurdelesini tüm mağazalarla birlikte aynı anda kesti.

Ankara’daki açılış töreninde konuşan Nafi Güral şunları söyledi:

"Bizim için yeni mağazalar, güzelliklerin müşterilerle buluşmasıdır. Çünkü insanlar dinlediklerini unutabilirler ancak gördüklerini, özellikle de güzellikleri hep hatırlarında tutarlar. Ben şuna inanırım, bir defa görmek, yüz defa dinlemekten çok daha etkilidir. Show plazalara, show houselara büyük yatırım yapıyoruz."

İtalya ve İspanya'nın seramik sektörünün beşiği olduğunu ancak bu ülkelerin yaşadıkları ekonomik kriz nedeniyle sektörde bir boşluk oluştuğuna işaret eden Güral, "Sektörümüzün en büyük sorunu enerji maliyetleridir. Sektöre bedelsiz enerji verilmesini talep etmiyoruz, ancak enerjide bir kolaylık sağlanmasının sektörün gelişimine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Türkiye’nin enflasyon ve büyüme rakamları sektörümüze umut veriyor. Yaşanan gelişmelerle birlikte Türkiye’deki markaların değerleri her geçen gün artıyor. Bu tablo bizi ve bizim gibi yatırımcıları mutlu ediyor" dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı