KÜTAHYA HABERLERİ

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ekici:

AA / Hadi Şengül
09.12.2014 - 16:26Son Güncelleme :

- "(Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi) Bu hastanemiz hakkında sosyal medya ve bir basın kuruluşunun yapmış olduğu tartışmalar, usul yönünden büyük bir hatadır. 100 yıldır binlerce vatandaşımız için şifa kaynağı olan, vatandaşlarımızın ve hastalarımızın umut kapısı hastanemiz, maksatlı ve art niyetli insanlar tarafından yürütülen kara propaganda ile yıpratılmaya çalışılmaktadır"

YEREL HABERLER KÜTAHYA

AA / Hadi Şengül

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mithat Ekici, "Bu hastanemiz hakkında sosyal medya ve bir basın kuruluşunun yapmış olduğu tartışmalar, usul yönünden büyük bir hatadır. 100 yıldır binlerce vatandaşımız için şifa kaynağı olan, vatandaşlarımızın ve hastalarımızın umut kapısı hastanemiz, maksatlı ve art niyetli insanlar tarafından yürütülen kara propaganda ile yıpratılmaya çalışılmaktadır" dedi.

Ekici, yaptığı açıklamada, Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yılda bir milyonun üzerinde muayene gerçekleştirdiğini belirtti.

Hastanenin Kütahya'dan ayrı çevre illere de hizmet verdiğini belirten Ekici, şunları kaydetti:

"Bu hastanemiz hakkında sosyal medya ve bir basın kuruluşunun yapmış olduğu tartışmalar, usul yönünden büyük bir hatadır. 100 yıldır binlerce vatandaşımız için şifa kaynağı olan, vatandaşlarımızın ve hastalarımızın umut kapısı hastanemiz, maksatlı ve art niyetli insanlar tarafından yürütülen kara propaganda ile yıpratılmaya çalışılmaktadır. Halkımızın hastaneye olan güven duygularını sarsarak, hangi amaca ulaşılmak istenildiği anlaşılamamaktadır. Sadece ilimize değil, çevre illere hizmet veren, il dışından çok sayıda hasta kabul eden hastanemiz, problemli hastane senaryoları ile yıpratılmaya çalışılmakta ve hatta hastaların müracaat etmemeleri istenircesine çığırtkanlık yapılmaktadır. Her gün binlerce insanın sağlık sorunları için çözümler üreten, umut ışığı olan hastanemiz bir takım kirli emellere alet edilmek istenilmektedir. Hastaneyi karalamayı kendine görev addeden ve bundan medet uman bu kişiler, adeta 'on parmağında on kara', hastaneyi karalamak için kampanya yürütmektedirler."

Ekici, hata olması halinde ise buna benzer meselelerin iş birliği içerisinde çözülmesi gerektiğini vurguladı.

Olası bir sorun karşısında gerekli mercilere müracaat edilmesi gerektiğinin altını çizen Ekici, şöyle devam etti:

"Aksi takdirde bu kara propagandayı yapanların, hastanede verilen ve her gün geliştirilen hizmetlerden rahatsız olduklarını söylemek mümkündür. Hata yapanlar olur ise gerekli idari ve adli işlemler ilgili merciler tarafından yapılacaktır. Hata ve suç unsurunun tespitine göre işlem tesis edilecektir. Bundan da kimse şüphe duymamalıdır. Yaşanabilecek hataların genele yansıtılması, oluşabilecek bireysel hatalar nedeniyle koskoca bir kurumun yıpratılmaya çalışılması, fedakarca çalışan hastane personelimizi ve bizleri derinden üzmektedir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kütahya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kütahya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ekici: haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:01
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı