KÜTAHYA HABERLERİ

Kütahya’da ’Mesleki Becerilerin Geliştirilmesi’ Projesi

IHA
23.10.2015 - 19:15Son Güncelleme :

PROTOKOL, BAŞKAN KAMİL SARAÇOĞLU VE İŞ-KUR İL MÜDÜRÜ FEYZULLAH EREN TÜRKMEN TARAFINDAN İMZALANDI

IHA

Kütahya Belediyesi ile İŞ-KUR İl Müdürlüğü arasında, ’Dezavantajlı Grupların Mesleki Eğitimle Topluma Kazandırılması’ projesi protokolü imzalandı.
Törende konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya’da işverenlerin en büyük sıkıntısının nitelikli eleman olduğunu kaydetti.
Saraçoğlu, "Proje ile dezavantajlı gruplarda yer alan genç veya kadın işsizlerden, yoksul bölgelerde yaşayan işsizlere, İşgücü piyasasına ilk kez katılanlar işsizlere, şiddet mağduru olan yada koruma veya bakım altında olan işsizlere, uzun süreli işsizlere yönelik iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu mesleklerde, mesleki eğitim kurslarının düzenlenmesi, işsizlere beceri kazandırılması, ve istihdama hazırlanması amaçlanmıştır.Özellikle imalata yönelik mesleklerde şehrimizde işgücü açığı bulunmakta olup, bu konudaki en büyük engel niteliksiz işgücünün varlığıdır. Şehrimizdeki firmaların işgücü gereksinimlerinin kurslarımızdan başarıyla mezun olan kursiyerlerle karşılanması amaçlanmaktadır. Yine kurs vermeyi planladığımız bazı meslekler gelir getirici ürünler üretilmesini ve pazarlanmasına imkan sağlayan faaliyetleri içermektedi" dedi.
Açılacak kurslar hakkında da bilgi veren Başkan Kamil Saraçoğlu, "Düz dikiş makineci, ahşap montaj elemanı, çocuk bakım elemanı, el yapımı sabun imalatı, hasta ve yaşlı refakatçısı, kaynakçı, argon kaynakçısı, gaz altı kaynakçısı, doğalgaz iç tesisatçısı, aşçı yardımcısı, iç giyim konfeksiyon makineci, bilgisayar destekli muhasebe elemanı olmak üzere 12 alanda 240 kursiyer bu projeden faydalanacaktır. 26 Ekim 2015 ile 2 Kasım 2016 tarihleri arasında kurslar devam edecektir. Kursiyerlerimize; günlük 20 TL ücret, genel sağlık sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı primleri, servis ve öğle yemeği verilecek" şeklinde konuştu.
İş birliği protokolü, Başkan Saraçoğlu ve İŞ-KUR İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen tarafından imzalandı. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Kütahya’da ’Mesleki Becerilerin Geliştirilmesi’ Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 19 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kütahya’da ’Mesleki Becerilerin Geliştirilmesi’ Projesi haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:48
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı