KÜTAHYA HABERLERİ

Kütahya’da Hasta Ve Yaşlı Bakımı Refakatçisi Kursu

IHA
17.10.2015 - 12:54Son Güncelleme :

KURS TAMAMLANDI

IHA

Kütahya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile birlikte organize ettiği ’hasta ve yaşlı bakımı refakatçisi’ kursu tamamlandı.
560 saatlik kursta 18 kişinin, organizasyonu başarıyla tamamlayarak, sertifikalarını almaya hak kazandığı belirtildi.
Sertifika teslim töreninde konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. İsmail Zehir, "İnsana verilen değer, en önemli değerdir. Çünkü her şey insanların mutluluğu içindir. Sağlıkta yapılan çalışmalar da Bakanlığımızın öncülüğünde öncelikle insana odaklıdır. Toplum olarak da bizim çok güzel ahlak ve manevi değerlerimiz var. Yaşlılarımıza bakmak, hastalara yardımcı olmak inancımız gereğidir.Ülkemizde yaşam süresi gittikçe uzamakta olup yaşlanmak doğal olmakla beraber yaşlı nüfusumuzda hızla artmaktadır. Bakanlığımız ve bize verilen görevler içinde yaşlılarımızı ve hastalarımızın daha rahat ve huzurlu bir yaşam sürdürmeleri için gerekli her türlü çalışmaları yapmaktayız.Bu kursta atılan güzel adımlardan birdir. 4.5 ay gibi uzun bir süre devam eden kurs ile arkadaşlarımız eğitimlerini en iyi şekilde almışlardır. Artık bilinçli olarak hastanelerimizde ihtiyaç duyulan hastalarımıza ve yaşlılarımıza refakat edeceklerdir" diye konuştu.
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Davut Ezen de, "Yapılan ortak çalışmayla güzel ve anlamlı bir kursumuzu daha başarı ile bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kursumuz manevi yönden çok farklı ve değerli bir kurstu. Arkadaşlarımız çok hayırlı bir görev yapacaklar" ifadelerini kullandı. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Kütahya’da Hasta Ve Yaşlı Bakımı Refakatçisi Kursu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kütahya’da Hasta Ve Yaşlı Bakımı Refakatçisi Kursu haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı