KÜTAHYA HABERLERİ

Kütahya’da ’Bilgi Şair Sunullah-ı Gaybi’ Sempozyumu

IHA
28.09.2015 - 16:23Son Güncelleme :

DPÜ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. BİLAL KEMİKLİ

IHA

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İlahiyat Fakültesi ve DPÜ İslam Medeniyeti Uygulama ve Araştırma Merkezi (DİMAM) tarafından organize edilen, ’Kütahyalı Bilge Şair Sunullah-ı Gaybi Sempozyumu’nun, 1-3 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi.
DPÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kemikli, sempozyumda Sunullah-ı Gaybi’nin hayatı, eserleri, döneminin dini, kültürel, sosyal ve siyasi hayatının tüm yönleriyle ele alınmaya çalışılacağını, hem Dumlupınar Üniversitesi’nden hem de yurtiçi ve yurt dışındaki üniversitelerden alanına hakim akademisyenlerin bildiri sunacağını belirtti.
Kemikli, sempozyumunun sonunda Kütahya’nın değerlerinden birisinin daha tanıtılmış olacağını, böylece sempozyumunun günümüz insanı ile geçmiş arasında gönül bağı kurulmasına vesile olacağını belirterek diğer taraftan Kütahya’nın tanıtımına, tarihi ve turistik yönlerinin çıkarılmasına katkı sağlayacağını söyledi.
Prof. Dr. Bilal Kemikli, Dumlupınar Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi ile Kütahya Belediyesi’nin maddi ve manevi destek vererek sempozyumun gerçekleşmesine büyük katkı sağladığını söyleyerek, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ve Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na, sempozyuma katkı sağlayan Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’a, Kütahya MÜSİAD ve Kütahya Müftülüğünü yetkililerine teşekkür etti.
Bilal Kemikli ayrıca, etkinliğin 1 Ekim günü Kütahya Yeni Kültür ve Ticaret Merkezi’ndeki açılış ile başlayacağını, 2 Ekim’de oturumların İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Amfi 2’de devam edeceğini ve 3 Ekim günü de konuklarla düzenlenecek Kütahya gezisiyle sempozyumun sona ereceğini ifade etti.
Bilal Kemikli, sempozyuma tüm Kütahya halkının davetli olduğunu sözlerine ekledi. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Kütahya’da ’Bilgi Şair Sunullah-ı Gaybi’ Sempozyumu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kütahya’da ’Bilgi Şair Sunullah-ı Gaybi’ Sempozyumu haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:21
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı