KÜTAHYA HABERLERİ

Kütahya’da 3 Caminin Asra Problemi Çözüme Kavuştu

IHA
06.08.2015 - 10:16Son Güncelleme :

PARSEL PROBLEMİ OLAN 3 CAMİNİN SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTU.

IHA

Kütahya Belediye Meclisi’nin, ada ve parsel problemi olan camilerin sorunlarını, hibe suretiyle çözüme kavuşturduğu bildirildi.
Başkan Kamil Saraçoğlu, göreve geldikleri günden itibaren camilerin tüm sıkıntı ve sorunları ile ekiplerin ilgilendiğini belirterek, program dahilin de tüm camilerin temizliğinin yapıldığını, cami avlularına bank konularak tente takıldığını kaydetti.
Saraçoğlu, ihtiyacı olan camilere Park Bahçe Müdürlüğü tarafından çiçek verilerek bahçe sulamasının yapıldığını ifade etti.
Alınan kararlara göre, Şelale Camii yanında bulunan ve camii alanında kalan, mülkiyeti Belediyeye ait taşınmazın, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kütahya Bölge Müdürlüğü’nün talebine istinaden bedelsiz devri yapıldı.
Yine mülkiyeti Belediyeye ait olan, Gaybiefendi Mahallesi 2012 ada 19 parsel numaralı cami alanında kalan taşınmazın, Kütahya İl Müftülüğü’nün talebine istinaden tahsis edildi.
Siner Mahallesi 144 ada 1 parsel numaralı cami alanında kalan taşınmazın, Kütahya İl Müftülüğü’nün talebine istinaden tahsis edildi. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Kütahya’da 3 Caminin Asra Problemi Çözüme Kavuştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kütahya’da 3 Caminin Asra Problemi Çözüme Kavuştu haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı