KÜTAHYA HABERLERİ

Kütahya Çiftçisinden Domuz Avı

IHA
26.02.2015 - 11:12Son Güncelleme :

DOMUZ AVI

IHA

Kütahya’da zirai mücadele amaçlı olarak yapılan domuz sürek avında 14 domuzun vurulduğu bildirildi.
Kütahya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanlarınca mahallinde yapılan sürvey çalışmaları sonucunda, çiftçilerin ekili arazilerine büyük zararlar veren yaban domuzları Ahmetoluğu, Seydiköy, Akpınar, Porsuk Barajı, Sabuncupınar, Fındık, İncik, Doğuluşah, İnli ve Sökmen köylerinin dağlık ve sarp arazilerindeki ormanlarda barındığı ve popülasyonunun aşırı derecede arttığı tespit edilerek, mevcut domuz popülasyonunun ekonomik zarar eşiğinin altına çekilebilmesi için sürek avı yapılmasına karar verildiği belirtildi.
Ekili tarım alanlarında yaban domuzu zararının en aza indirilebilmesi amacıyla, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizasyonunda, Orman ve Su İşleri Kütahya Şube Müdürlüğü, İl Jandarma Alay Komutanlığı, Kütahya Ziraat Odası Başkanlığı, İlimiz merkez ilçesi Ahmetoluğu, Akpınar, Sabuncupınar, İkizüyük, Sökmen, Alayunt, Doğuluşah ve Uluköy Çiftçileri ile gönüllü olarak ava katılmak isteyen avcıların iştiraki ile sürek avı yapıldı.
Kütahya Zıraat Odası tarafından kumanya dağıtımı yapılan sürek avına 33 kişi sürekçi ve avcılık belgesine sahip çiftçilerden oluşan 14 avcı katıldı. Sürek avında 14 adet yabani domuz vuruldu.(EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Kütahya Çiftçisinden Domuz Avı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 11 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kütahya Çiftçisinden Domuz Avı haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı