"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Kusursuz yaz bedenleri

Yaz mevsiminde gün ışığına çıkardığımız karın, kalça, bacak ve kolları mükemmel formuna kavuşturmanın tam zamanı. Bikiniler içinde rahat etmek için anında etkili egzersizlerden yararlanabilirsiniz.

Gergin karın

Yağ hücrelerine karşı özel diyet bandajları, hangi bölgeye yapıştırıldıysa oradaki sorunu gidermeye yönelik bir etki yaratıyor. Sıkılaştırıcı kremler de yine karın bölgesinde tutulan fazla suyun atılmasında önemli rol oynuyor. Yine bu bölgeye yapılan parmak masajı da hem kan dolaşımını hızlandırıyor hem de kremin cilde yayılmasını sağlıyor.

Sandalye egzersizi

"Chair-lift" ya da sandalye pozisyonu kaslı ve düz bir karın bölgesine sahip olmak için oldukça etkili. Üstelik bu hareketi hem evde hem de işyerinde kolaylıkla yapmak mümkün. Sandalyenin üzerine oturun ve ellerinizi vücudunuzun iki tarafına koyun. Bacaklarınızı yatay bir şekilde öne doğru uzatın. İki dizinizi de yavaşça karnınıza doğru çekin ve 8 saniye böyle kalın. Sonra bacaklarınızı yine öne doğru uzatın. Aynı hareketi 8-12 kez tekrarlayın.

Seksi kalçalar

Kalça bölgesindeki cilt, sürekli oturmak ve daracık elbiselerin içinde hapsedilmekten dolayı kuruyor hatta o bölgede küçük sivilceler bile oluşabiliyor. İri tanecikli vücut peelingleri düzenli olarak kullandığında cildinizi pürüzsüzleştirebilirsiniz. Selülitler de özellikle popo kısmında yağ dokuları oluşturuyor. Bu bölge için özel olarak geliştirilen özel ürünler, cildi pürüzsüzleştirip aynı zamanda yağ depolarıyla savaşırken, hücre yenileyici ve yapılandırıcı etkileri bulunuyor.

Turbo egzersizi

Karın üstü yatın. Alnınızı ellerinizin üzerine koyun. Bacaklarınızı gerin ve ayak parmaklarınızı kıvırın. Omuz başlarını gerginleştirin. Bu gergin durumda sağ bacağınızı hafifçe kaldırıp indirin. Hareketi sağ ve sol bacaklarınızla dönüşümlü olarak yapın.

Süper bacaklar

Hücre yenilenmesini hızlandırıcı etkisi bulunan mikro-peeling ürünleri dışında metabolizmayı aktive eden vücut yağlarını düzenli olarak kullanmalısınız. Bronzluk da vücudun daha zayıf görünmesini sağlıyor. Denize ya da havuza gidemiyorsanız otobronzanlarla bronzluk sağlayabilirsiniz.

Gergin bacak egzersizi

Sırtüstü yere uzanın. Başınızın altına bir yastık alın. Bacaklarınızı dizlerinizden kıvırın ve ayaklarınızı birbirine bitiştirin. Şimdi bacaklarınızın arasına bir yastık yerleştirin. Karnınızı çekin. Bu sırada popo kaslarını iyice gerin ve bacaklarınızı birbirine bastırın. Dört saniye boyunca böyle kalın ve aynı hareketi sekiz kez tekrarlayın.

Sıkı kollar

Kolların yaz bakımında en önemli nokta, haftada birkaç kez peeling uygulaması yapmak. Çünkü özellikle üst kollardaki cilt fazla kuru olduğu için daha özenli bir nemlenmeye ihtiyaç duyuyor. Gerginleştirici kremler sadece biseps oluşturmakla kalmıyor aynı zamanda kolların forma girmesine de yardımcı oluyor. Ev alışverişi sonrasında torbaları taşımak bile mükemmel kollar için iyi bir egzersiz.

Kol çalıştırma

Bir sandalyenin üzerine oturun ve ellerinizi iki yanınıza koyun. Parmak uçlarınız yeri, başparmaklarınız ileriyi göstersin. Kollarınızı dirseklerinizden bükün ve yeniden gergin bir şekilde uzatın. Aynı hareketi 10-15 kez tekrarlayın.

ÜRÜN MARKET

Gençliğinizi koruyun

Gigi Cosmetic’in geliştirdiği Krotonic Peel cildin taze ve genç görünmesini sağlıyor. Beş adımda uygulanan bakım serisi; güneş ve akne lekeleri, yanık izleri, hamilelik ya da doğum kontrol hapı kullanımından dolayı oluşan lekelerin giderilmesinde etkili. Ayrıca, ağız ve göz çevresindeki ince çizgileri, kalıtımsal sebeplerle oluşan kırışıklıkları kısa bir süre içinde belirsizleştiriyor.

Güzellik kaynağı üzüm

Alkolsüz kırmızı şarap ekstreli "Shira" hücre zarlarını güçlendiriyor. Kalbi koruyucu ve yaşlanmayı geciktirici etkisi bulunuyor. Serbest radikallere karşı vücudu koruyan, güçlü bir antioksidan olan ürün hücre zarlarını güçlendirerek yaşlanmayı geciktiriyor. Herhangi bir öğünde günde 1 tablet alınması tavsiye edilen "Shira", doğal bir besin maddesi olarak sağlıklı ve kaliteli yaşamak isteyenlerin ilgisine sunuluyor.

Doğru güneş ürünlerini seçin

Güneş banyoları ve bronz renk herkese çok çekici gelse de cildimiz, güneşe teslim edilmeyecek derecede hassas ve değerli. Güneşten sonra oluşabilecek cilt hasarlarına karşı nasıl önlem alınması gerektiğini ve doğru güneş ürünleri seçimini cilt hastalıkları uzmanı Dr. Melisa Eczacıbaşı’ndan öğrendik.

Bileşiminde hem UVA hem UVB koruma içeren ürünleri seçin. UVA cildin derinliğini, UVB cildin yüzeysel tabakasını etkilediğinden, UVA ciltteki tahribatını uzun sürede kırışıklık ve elastikiye kaybı şeklinde, UVB ışınları ise tahribatını kısa sürede güneş yanığı şeklinde gösterir.

Seçiminizi çinko oksit ve titan dioksit içeren ürünlerden yana kullanın. Bileşiminde bu maddeleri içeren ürünler size daha uzun süreli ve kaliteli koruma sağlayacaktır.

Günlük bakımda en az 15 faktörlü SPF kremler kullanın. Bu sayede UVB ışınları yaklaşık yüzde 90 oranında engellenmiş olur. Hassas, allerjik ve açık ten rengine sahip iseniz daha yüksek faktörleri tercih edin.

İçeriğinde etkili maddeler bulunduktan sonra pahalı güneş koruyucu ile ucuz güneş koruyucu arasında büyük fark yoktur. Cebinize uygun olanı seçin ve cildinize bu sihirli kremden bol bol sürün. Unutmayın, yetersiz kullanmak ve ya da etki süresi geçtikten sonra yeniden krem sürmemek size gereken yararı gösteremez.

Makyaj yapıyorsanız sıra ile nemlendirici, güneş koruyucu ve fondöteninizi uygulayın. Bazı SPF ürünler nemlendirici özelliği taşıdığı gibi bazı nemlendiriciler de güneş koruma faktörü içerebilir. Birçok zaman hem nemlendirici hem de güneş koruyucu kullanmanız gerekirken zor durumda kaldığınızda her 2 özelliği taşıyan tek ürün de kullanabilirsiniz.

Onu yeterince tanıyor musunuz

"Sevgilimin aldığı nefesten bile haberim var" diyecek kadar iddialı mısınız? Yoksa hálá nelerden hoşlanıp, nelerden nefret ettiğini bilmiyor musunuz? Bu test sayesinde sevdiğiniz erkekle ilgili bilmediğiniz noktaları öğrenme şansınız olacak.

1 En çok hangi şarkıyı sever?

2 TV’de izlemekten keyif aldığı programlar hangisi?

3 İş yerinde hoşlanmadığı kişinin adını biliyor musunuz?

4 Sonsuza kadar aynı yemeği yemek zorunda kalsa, neyi seçerdi?

5 Şu anda nerede ve ne yapıyor?

6 Çocukluğunda hayalini süsleyen meslek hangisiymiş?

7 Sizden önce birlikte olduğu son sevgilisinin adı ne?

8 Annesinin evlenmeden önceki soyadını biliyor musunuz?

9 Arkadaşlarında en değer verdiği özellik nedir?

10 Sizin en çok hangi özelliğinizi beğeniyor?

11 Ona göre, en çarpıcı iltifat ne olabilir?

12 Hayattaki en büyük korkusu ne?

Puanlama

1-4 arası soruları doğru cevaplandırdıy-sanız: 1 puan

5-8 arası soruları doğru cevaplandırdıy-sanız: 2 puan

9-12 arası soruları doğru cevaplandırdıy-sanız: 3 puan

DEĞERLENDİRME

0-4 puan arası

Hálá yüzeyselsiniz


Bu ilişki ancak zamanla rayına oturabilir. Hemen samimi bir birliktelik beklemek saflık olur. Önem verdiği bir konudan ya da onu üzen bir olaydan bahsederken, samimi ve sıcak davranmalısınız. Onunla ilgilendiğinizi ve onu önemsediğinizi hissettirirseniz size rahatlıkla açılabilir.

5-15 puan arası

Oldukça yakınsınız


Birbirinize karşı açık davranıyor ve düşüncelerinizi paylaşıyorsunuz. Eğer derin bir ilişki düşlüyorsanız, ona olan güçlü duygularınızdan açıkça bahsedin. Sizi üzen ya da duygulandıran olayları onunla da paylaşın ki; o da aynı tavrı size göstersin. Şüphesiz size içini dökecektir.

16-24 puan arası

Yakınlık dorukta


Aklından geçen ne varsa hiç düşünmeden size anlatıyor. Onun gösterdiği şeffaflığı, siz de onun gibi davranarak gösterebilirsiniz. Kimi zaman omzunda ağlayabileceğiniz, kimi zaman da kahkahalarla gülebileceğiniz bir sevgiliniz var. Değerini bilin!
X