"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Kuşların uçtuğu rüyalar yaratıcılığı tetikler

<B>39</B>derece ateşim var ve<B> çok hastayım. </B>Değil yazı yazmak, kalemi kaldırıp kağıdın üzerine koyacak halim yok.

Ben yatarken kardeşim benim söylediklerimi yazacaktı ama manzara hiç hoşuma gitmedi.

Ben yatakta terler içinde titreyerek bir şeyler söylüyorum, o da yatağın yanındaki sandalyede not alıyor. ‘Nedir bu? Vasiyet yazdırır gibi...’ diyerek doğruldum. Ve işte yazıyorum.

Bir de ‘Sanatçıların işi çok zordur. Hasta da olsalar, mutsuz da olsalar sahneye çıkar ve performans sergilerler’ derler. Onların işi zor da, bizlerin kolay mı sanki? Beynimin son hücresi bile mikroplar tarafından kuşatılmışken, benim bu kuşatmayı aşıp bir şeyler yaratmam gerekiyor.

Genelde bu tür sınırlı hareket edebildiğimiz günlerde akşam rüyalarımızda ferah, uçsuz bucaksız ortamlarda kendimizi bir kuş gibi süzülürken görürüz. Bu esnada hissedilen duygu yükseklik korkusu değil, özgürlük duygusu ve rahatlamışlık hissidir. Ruhun serbest kalma ihtiyacı bu rüyayı yaratmıştır. Rüyada görülen kuşlar özgürlük isteği ile birlikte, aynı zamanda kuvvetli sezgileri ve hayal gücünü de temsil eder.

Rüyanızda uçan kuş gördüyseniz yaratıcılığınızın yüksek olduğu bir dönemde olduğunuzu, sezgilerinize güvenebileceğinizi söyleyebilirim.

Çok sayıda kuşun uçuştuğunu görüyorsanız, bu rüyayı uçuşan hayaller konusunda bir uyarı olarak almalısınız. Rüyanızda gördüğünüz, kafese kapatılmış ya da ölmüş bir kuşsa, kendinizi kafese kapatılmış, özgürlüğünüz elinizden alınmış gibi hissettiğinizi ya da kısıtlamalar getirdiğiniz hareketleriniz ve sınırlanmış duygularınız olduğunu söylemeliyim.

Bazense rüyalarımızda büyük ve kuvvetli bir kuş görürüz. Bu güzel haberdir. Hayatınızda sizi koruyup, kollayan kuvvetli birinin varlığını gösterir.

Kuğu gibi zarif, güvercin kadar masum, kartal kadar kuvvetli ve özgür bir hayatınız olsun. Aşktan kalbiniz kuş gibi çarpsın, tüm güzel rüyalarınız gerçek olsun.

Sevgi ile kalın.

Niobe

RÜYA ANALİZLERİ

n Rumuz: M.R

Rüyamda büyük bir saraya girdim. Her taraf mermerlerle kaplıydı. İçeride kimseler yoktu. Onun için kendimi çok yalnız hissettim ve birini aradım. Fakat odalar bomboştu.

Yorum:
Çevrenizdekilere karşı soğuk ve kibirli tavırlarınız onları size karşı mesafe koymaya itmiş olabilir. İnsanlara karşı biraz daha yumuşak ve sıcak davranmalısınız. Bu yönünüzü geliştirmezseniz hissettiğiniz yalnız kalma duygusu artarak devam eder.

n Rumuz: D.S

Rüyamda bir evden çıkıp amcamlara gidiyorum. Yolu şaşırıp bir başka sokağa giriyorum. Sonra evi buluyorum ama biraz eski. Önünde bir çeşme var. Susadığım için kuzenim yeşil bir bardakla bana su veriyor. Yengem ‘O çocuk işini biz halledeceğiz’ diyor. Yengemin çocuğunu görüyorum ve bebekle konuşmaya başlıyorum. O da bana gülüyor.

Yorum:
Kısa bir zaman içinde beklentileriniz gerçek olabilir. Yeşil bardakla içilen su güzel bir işaret. Bir yerden haber alabilirsiniz. Bu haber en başta sizi şaşırtsa da sonra anlamlı hale dönüşecek.

n Rumuz: S.A

Rüyamda sauna gibi bir yere gidiyorum. Ama tam bir saunaya da benzemiyordu. Bir süre tahta bölümler üzerinde uzanıyorum. Sonra yanıma gelen birisi bana masaj yapmaya başlıyor. Çok iyi hissederek uyandım.

Yorum:
Çalış, çalış nereye kadar? Son günlerde iş hayatınızdaki yoğun tempo sizi epey yıpratmış, bu nedenle stresli olmalısınız. Bir süre dinlenip kendinize gelmelisiniz.

RÜYA SEMBOLLERİ

3 OYUNCAK BEBEK

Tek taraflı sevgi ya da şefkat göstergesidir. Ya da çok fazla hoşlanılmayan birisini de simgeliyor olabilir.

3 KUĞU

Cinsel hayatınızda her şeyin yolunda olduğunu ya da hayatınıza giren güzel, etkileyici birinin varlığını gösterir.

3 ÖNLÜK

Rüyada önlük görmek yeteneklerimizi geliştirmek, yeni şeyler öğrenmek arzumuzu sembolize eder.

3 BAYKUŞ

Sezgisel güç ve bilgelik simgesidir. Rüya sahibinin kendinden daha bilgili birisinden alacağı yardımı da gösterebilir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI