Küskünlere CHP'den İş Bankası koltuğu

Hürriyet Haber
01.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Geçen hafta içinde milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na veren CHP'de şimdi de gözler İş Bankası Yönetim Kurulu'nda boşalacak üyeliklere çevrildi.

CHP'de mevcut İş Bankası Yönetim Kurulu üyelerinin 18 Nisan seçimlerinde milletvekili adayı olması ve listenin üst sıralarında yeralması gözleri boşalacak üyeliklere çevirdi. İş Bankası Yönetim Kurulu'nun 4 CHP'li üyesinden Erbaşar Özsoy'un Erzurum, Enis Tütüncü'nün Tekirdağ ve Mustafa Özyürek'in İçel'de listenin birinci sıralarında olmaları nedeniyle 18 Nisan'da seçilme şanslarının yüksek olduğu, üç üyenin milletvekili olduktan sonra İş Bankası Yönetim Kurulu'ndan istifa edebilecekleri belirtiliyor. Bu nedenle, İş Bankası'nın Nisan ayı sonunda yapılacak Genel Kurulu'nda CHP'yi temsil eden üyelerin değiştirilebileceği ifade ediliyor. Genel Başkan Deniz Baykal‘ın İş Bankası’na yeni üyeler görevlendireceği kaydediliyor.

18 Nisan seçimleri için aday olmayan CHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Atila Sav ile Turizm eski Bakanı İrfan Gürpınar'ın İş Bankası Yönetim Kurulu'na girebileceği kaydedilirken, Baykal'ın yakın kurmaylarından Ali Topuz'a da bu görevin verilebileceği belirtiliyor. Baykal'ın daha önce İş Bankası Yönetim Kurulu üyeliği yapan ve listelerin Yüksek Seçim Kurulu'na verileceği gün yerini beğenmeyerek milletvekili adaylığından çekilen Topuz'un gönlünü İş Bankası yönetim kurulu üyeliği ile alabileceği ifade ediliyor.Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı