Gündem Haberleri

  Küskünler umutlu: 184'e ulaşırız

  Hürriyet Haber
  10.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Liderleri tarafından tasfiye edilen ve Meclis'in olağanüstü toplantıya çağrılması için 116 imzayı toplayan küskünler, Genel Kurul'un çalışabilmesi için gerekli olan 184'e ulaşmak konusunda umutlu görünüyor. Küskünlerin öncelikle 18 Nisan seçimlerinin iptali yerine, genel görüşme amacıyla TBMM'yi olağanüstü toplama taktiği, ilk aşamada başarıya ulaştı. Bir çok ANAP'lının, genel görüşme önergesi nedeniyle çağrıyı imzaladıkları öğrenildi. Hürriyet'e açıklama yapan küskün milletvekilleri ve harekete tepki duyan siyasiler şu görüşleri savundular:

  Feridun Pehlivan (ANAP kökenli Bursa Bağımsız) Herkesin partisinden istifa edeceği, bir daha aday olmayacağı ve kurucu meclis anlayışı ile çalışacağı gibi bir ilke kararı yok. Ama böyle davrananlar olabilir.

  Ayhan Gürel (DSP kökenli Samsun Bağımsız) Meclis'ten 4-5 yasa çıksa ülkeye ne zararı var?

  Mahmut Duyan (DYP Mardin) Cumartesi günü mutlaka 184 milletvekili gelecek. Meclis'i ya çalıştıracağız, ya çalıştıracağız.

  Ahmet Alkan (ANAP Konya) Seçimin ertelenmesi, Yılmaz ve Çiller'in Yüce Divan'a gitmeleri, Erbakan'ın siyasi yasağının kaldırılacağı iddiaları spekülasyon.

  Yavuz Köymen (ANAP Giresun) Kıramayacağım bazı arkadaşlar son dakikada devreye girdiler. Hiç düşünmediğim halde imza attım.

  Bahri Kibar (ANAP Ordu) Genel görüşme yapılması için gerekli olan 184 sayısına ulaşırız. Bize söylenen FP ve CHP'nin harekete sıcak baktığı.

  Yaşar Okuyan (ANAP Genel Başkan Yardımcısı) Bunlara destek veren partiler demokrasiye ihanet içindedirler. Bu kişilerin arkasında FP olduğu söyleniyor.

  Mehmet Ağar (Elazığ Bağımsız Milletvekili) Ben dilekçeye imza atmadım.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı