İZMİR HABERLERİ

Kuşevleri sergisi

DHA
29.04.2016 - 17:26Son Güncelleme :
DHA

Ege Üniversitesi Kampüsüne 'Kuşevleri'ni kazandıran sanatçılara Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz tarafından teşekkür belgesi verildi.

Çeşitli meslek grubuna mensup 26 sanatçının seramikten yaptığı 'Kuşevler' Ege Üniversitesi Rektörlük bahçesinde yerleştirildi. E.Ü Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Silkü, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Müdürü Serpil Utku, Uluslararası EgeArt Sanat Günleri Küratörü Mehmet Tüzüm Kızılcan ve sanatçıların katıldığı toplantıda eserlerin ortaya çıkmasına katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz, M. Tüzüm Kızılcan'nın teklifiyle sanatçıların eserleri olan 'Kuşevleri' ile rektörlük bahçesini süslediklerini ifade etti, “Eserleriniz benim için çok değerli. Emeğinizi, birikiminizi, duygularınızı, eserlerinizi Ege Üniversitesi'ne bağışlamış oldunuz. Bahçemizde bulunan eskimiş duvarların üzerine metal tabloları koyduk. Eserleri de onların üstüne yerleştirerek 'Kuşevleri' gibi hem biraz göz hizasına yükseltmiş olduk. Hem de böylece üç-beş noktayı hatta birinin etrafına havuz şeklinde yaparak biraz daha çok insanın eğlence, dinlence ve mecburen düşünce mekanı haline dönüştürmüş olduk" dedi.

M. Tüzüm Kızılcan da, “Bir düşünce üretme adına, başkalarının da bundan sonra İzmir'in sahip olduğu değerlerin bir kısmını en azından tekrar göz önüne getirmek onları muhafaza edebilmek, onlardan bir şey öğrenmek, sorgulayabilmek mimari ve yaşamla ilgili soruları gündeme getirmek adına eserler önemli" dedi.

Sanatçılardan Ayşin Tulgar, “Eserlerimizin Ege Üniversitesi çatısı altında topluma mal olmasını sağlayan, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'a şahsım ve sanatçı arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Rektör Prof. Yılmaz'a sanatçılar adına Selma Yılancıoğlu, çiçek takdim etti. Rektör Prof. Dr. Yılmaz, M. Tüzüm Kızılcan'a Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin hazırladığı deri üzerine Ege Üniversitesi Rektörlük Binası'nın baskılı tablosunu, sanatçılara ise teşekkür belgesi verdi.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kuşevleri sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 17 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuşevleri sergisi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı