Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kuşbakışı Beyoğlu

  Hürriyet Haber
  14 Ekim 2007 - 14:12Son Güncelleme : 14 Ekim 2007 - 15:12

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin ilk 'Hava Ray' sistemini Beyoğlu'nda yapacak. Belediyenin 2008 yatırım programına alınan Şişhane-Okmeydanı arasındaki 3.5 kilometrelik hattın toplam maliyeti 300 milyon YTL olarak belirlendi.

  İstanbul'un trafik sorununun çözümü için düşünülen ulaşım sistemlerinden biri olan Hava Ray projeleri 2000'li yılların başından bu yana yetkililerce gündeme getiriliyordu. Yapılan açıklamalarda sistemin ilk olarak Beşiktaş-Etiler-Boğaziçi Üniversitesi güzergahında hayata geçirilmesi önerilmişti. Bakırköy-İncirli arasında yapılması da tartışılan Hava Ray'da öncelik İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın bir dönem başkanlığını da yaptığı Beyoğlu'na verildi.

  Belediyenin 2008 yatırım programına aldığı projeye göre sistem, Beyoğlu'nda İstanbul metrosunun Şişhane istasyonundan başlayıp Kasımpaşa üzerinden Kulaksız'a, oradan da Okmeydanı Cemal Kamacı Spor Kompleksi'ne ulaşacak. 3 yılda tamamlanması planlanan proje için toplam 300 milyon YTL harcanması planlandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı