Ege Haberleri

EGE

  Kuşak çatışmaları masaya yatırıldı

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM (Muğla), (DHA)
  24.01.2015 - 01:11 | Son Güncelleme: 23.01.2015 - 11:57

  MUĞLA'nın Bodrum İlçe Belediyesi tarafından özellikle anne ve babalara yönelik düzenlenen '21'inci Yüzyılda Aile İçi X-Y-Z İlişkiler' adlı seminerde; çocukların ve gençlerin gelişimi ve teknoloji kaynaklı kuşak çatışmalarının nedenleri anlatıldı.


  Bodrum İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen '21'inci Yüzyılda Aile İçi X-Y-Z İlişkiler' adlı seminere konuşmacı olarak Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Uzmanı Esra Savaşan, katıldı. Yalıkavak Mahallesi'ndeki Mehmet Beyazıt Kültür Merkezi'ndeki seminere aileler, yoğun ilgi gösterdi. Slayt gösterileri eşliğinde kuşak farklılıklarıyla aile içinde çocukların ve gençlerin gelişimi hakkındaki konulara dikkat çekildi. İletişim, çocuk gelişimi, teknolojinin yanlış kullanımı konuları anlatıldı.


  EN ÖNEMLİ DEĞER AİLE BAĞLARI
  Çocuk Sağlığı Uzmanı Savaşan, "Günümüzde gelişen ve değişen teknolojinin kullanımına dair aile içindeki bireylerin farklı yaklaşımlarından doğan çatışmalara çözümler üretmek amacıyla bu semineri gerçekleştirdik. Tablet bilgisayarlar, akıllı telefonlar, bilgisayar, internet kullanımı ve sosyal medya artık hepimizin kaçınılmaz bir gerçeği. İnsanlar artık buna o kadar fazla zaman ayırır oldular ki kendilerinden ve aile içi ilişkilerden bir şekilde uzak kalmaya başladılar. Oysaki en önemli değer aile bağlarıdır. Bunları her zaman aklımızda tutmamız gerekir" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı