AYDIN HABERLERİ

Kuşadası'nda Uluslararası Film Festivali düzenlenecek

AA / Suat Deniz
27.02.2016 - 11:31Son Güncelleme :
Kuşadasında Uluslararası  Film Festivali düzenlenecek
AA / Suat Deniz

AYDIN (AA) - Aydın'ın Kuşadası ilçesinde "Uluslararası Kuşadası Film Festivali" düzenlenecek.

Kuşadası Belediyesi tarafından 22-23 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek Uluslararası Kuşadası Film Festivali için başvuruların 27 Şubat-20 Mart tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

Film Festivali'nin Koordinatörü Çiğdem Suyolcu, yaptığı açıklamada, jüri başkanlığını yönetmen İsmail Güneş'in yürüteceği festivalde jürinin de Sami Dündar, Feza Çaldıran, Güner Özkul, Aydın Bağardı ve İrem Altuğ'dan oluşacağını belirtti.

Yarışmanın 3 kategoride olacağını anlatan Suyolcu, şunları kaydetti:

"Başvurular sonunda Ulusal uzun metraj kategorisinde seçilip, yarışmaya katılmaya hak kazanan 10 film 19-23 Nisan tarihleri arasında 5 gün süreyle Kuşadası'ndaki salonlarda sinemaseverler için gösterime sunulacak.
Kuşadası’nın daha etkin tanıtımının marka haline gelecek uluslararası etkinliklerle sağlanabileceğini düşünüyoruz. Dünyanın Kuşadası'nı konuşmasını samimiyetle istiyorsak bunun yollarının en önemlilerinden biri başta sinema olmak üzere sanatın tüm diğer dallarıdır. Dilerim ki düzenleyeceğimiz bu festival, hem sektöre hem de Kuşadası’na katkı sağlama hedefine ulaştırır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Kuşadası'nda Uluslararası Film Festivali düzenlenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 11 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuşadası'nda Uluslararası Film Festivali düzenlenecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı