Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kuşadası'nda kullanılmayan otel binasında yangın

  A.A
  31 Ağustos 2006 - 11:43Son Güncelleme : 31 Ağustos 2006 - 11:43

  Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kullanılmayan bir otel binasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu çevre binalara sıçramadan kontrol altına alındı.

  İlçeye bağlı Güzelçamlı beldesinin çarşı merkezinde belediyenin karşısında bulunan 6 katlı otelde yangın çıktı.

  Borcu nedeniyle yaklaşık 10 yıl önce haciz yoluyla bir bankaya geçen ve uzun süredir kullanılmadığı bildirilen binadaki yangına, Güzelçamlı, Davutlar ve Kuşadası itfaiyeleri müdahale etti.

  Yangının çevredeki binalara sıçramaması amacıyla yoğun önlem alınan beldede, itfaiye ekiplerinin uzun süren çabası sonucu olay kontrol altına alındı.

  Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, otelin yataklarının toplandığı yemekhane bölümünde çıkan yangına hemen müdahalede bulunduklarını belirterek, şunları kaydetti:

  “Çok sayıda yatak yandığı için duman nedeniyle kısa süreli panik yaşandı. Ancak itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangının diğer katlara veya çevredeki binalara zarar vermesi önlendi. Yangını muhtemelen çocukların çıkardığını sanıyoruz.”

  Belde esnafı ise yıllardır kullanılmadığı için çürümeye terk edilen binanın, beldenin en merkezi yerinde çirkin görüntü sergilediğini belirterek, otelin amacına uygun kullanımı için girişim başlatılmasını istedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı