Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kuşadası'nda genci kafasından vuran polise görevden uzaklaştırma

  15 Nisan 2010 - 13:59Son Güncelleme : 15 Nisan 2010 - 17:54

  Aydın'ın Kuşadası ilçesinde hakkında yakalama kararı bulunan kişiyi emniyete götürürken yaşanan boğuşma başından vuran polis memuru görevden uzaklaştırıldı. Olay anı, bir vatandaşın cep telefonuyla çektiği fotoğrafa yansıdı.

  POLİS ŞÜPHELİYİ BAŞINDAN VURDU / FOTO GALERİ,

  OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  Aydın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Kuşadası'nda meydana gelen olaya ilişkin, ulusal bir gazetede yayınlanan haberin incelendiği belirtildi.    

  “Bir görevin ifası esnasında bir vatandaşımızla, bir polis memurumuz arasında meydana gelen olay üzüntüyle karşılanmıştır” denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
  “Olayla ilgili adli soruşturma Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir. Ayrıca Valiliğimizce de idari soruşturma başlatılmış olup, ilgili polis memuru hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri de uygulanmıştır. Olay, bütün hukuki boyutlarıyla yetkili makamlarca adil ve objektif biçimde soruşturulmaktadır. Söz konusu gazetede ismi geçen kişilerin de ifadesine başvurulacağı tabidir. Olayın örtbas edilmesi veya kapatılması söz konusu değildir. Yaralı vatandaşımızın acil şifa bulması için gerekenler yapılmaktadır.”

  Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, şizofreni hastası olduğu öğrenilen ve hakkında Cumhuriyet Savcılığınca yakalanarak Adli Tıp Kurumuna sevk edilmesi kararı bulunan kişi, kendisini emniyete götürmek isteyen polisle girdiği boğuşma sırasında başına isabet eden kurşunla ağır yaralanmıştı.

  OLAY ANI CEP KAMERASINDA

  Bu arada olay anı bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Vatandaşın cep telkefonuyla çektiği fotoğrafta polis memurunun (telefonda konuşan kareli gömlekli) yakaladığı U.T.'nin başına tabanca dayadığı görülüyor.

  HALEN YOĞUN BAKIMDA

  Ağır yaralanan U.T.'nin Aydın'daki tedavisinin sürdüğü bildirildi. Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nöroşirürji Uzmanı Dr. Soner Yaycıoğlu, “Kurşun hastanın göz küresinin üzerinden girip yüz kemiğinden çıkmış. Hasta halen yoğun bakımda. Bilinci açık ama bazen gidip geliyor. Artık ameliyatlık durum yok. Yapılacak kontrollerden sonra taburcu olup olmayacağına dair karar verilecek. Şu an için hayati tehlikesi yok” dedi.

  Kuşadası'nda genci kafasından vuran polise görevden uzaklaştırma

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 176 Yorum }
  • Ya Sev Ya Terket 15.4.2010 23:46:53
   Yüzlerce defa polis tarafından durdurulup arandım,gocunmadım,polise bıçak çekmedim,kafama da sıkılmadım.Vatandaş vatandaşlık görevini,polis de kendi görevini yaparsa hiçbir şey olmaz.Polise bıçak çektiyse sonu da bu olmuştur.Anormal bir şey değil.
  • vahit koese 15.4.2010 23:28:54
   polise hemen suclu diye yüklenmesek iyi olur.aslionda onlarida saskina cevirdik.<br>adam sizofreni imis,polis te insan,onunda canivar.genelde kendini tehlikede hisettigi<br>zaman silah kullanabilir.diger ülkelerde böyle.onlar kanun koruyucusudur ama insandirlar.<br>ihmal edese sucludur.ama egitilmelidir.
  • ConguluZZZZ Coni 15.4.2010 23:13:07
   Herhalde Polis bayramını bu şekil kutlamak istedi bu!<br><br>bu ülkede Maganda sayısının bir hayli fazla olması ve bazı kesimlerde daha da fazla olması haliyle bu 'havadan' esinlenenlerin polisiye heveslilerin arasında da bulunmasını olağan kılar!
  • Burhan VERDİ 15.4.2010 23:11:54
   agnostik,senden çok okumuşumdur merak etme sen kendi adındaki yanlışlara bak dilbilgisi dersinde değiliz sanırım ...
  • Abdulvahap Karaosmanoğlu 15.4.2010 23:10:38
   Her önüne geleni polis yaparlarsa olacağı budur!Hasta ruhlu birsürü adam polislik yapıyor.İnsanlara her ehliyet yenilediklerinde sağlık raporu isteyeceklerine,polislerden her yıl Psikiatri raporu istenmeli...
  • Burhan VERDİ 15.4.2010 23:10:35
   caner alper,sen git kendini hizaya sok.
   
  HaberlerLatin Amerikagünah benimdüetgarsoncenazediyarbakırpkk