AYDIN HABERLERİ

Kuşadası zeybekleri bir araya getirdi

DHA
28.03.2016 - 13:30Son Güncelleme :
DHA

AYDIN'ın Kuşadası İlçesi'nde, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Zeybekler Grup Yarışması yapıldı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Kuşadası Belediyesi'nin katkılarıyla kentte, Zeybekler Grup Yarışması yapıldı. Kuşadası Belediyesi Uğur İnan Spor Salonu'nda yapılan yarışma, bir süre önce vefat eden ünlü zeybekler Aydınlı mahalli sanatçılarından Emin Tenekeci ile Ege Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi merhum Boran Oldaç'ın anılmasıyla başladı. Ülkenin değişik illerinden 38 kulübün katıldığı şampiyonayı; Vali Yardımcısı İbrahim Ballı, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Kuşadası Belediye Başkan yardımcıları Ayşe Şerifoğlu, Tufan Asrav, Belediye Meclis üyeleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor Aydın İl Müdürü Bekir Çeker, THOF Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu ile birlikte yaklaşık 1200 kişi izledi.

Kıyasıya mücadeleye sahne olan yarışmada, 'Minikler Geleneksel Düzenlemesiz' dalda birinciliği 87.20 puanla İzmir Aliağa Belediyesi Helvacı GSK, ikinciliği 85.20 puanla Balıkesir Altıeylül Ortaokulu GSK, üçüncülüğü de 85.00 puanla Uşak Gül GSK elde etti. 'Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz' dalda birinciliği 88.80 puanla İzmir Menemen GSK, ikinciliği 86.80 puanla Balıkesir Altıeylül Ortaokulu GSK, üçüncülüğü de 84.60 puanla Kütahya Gençlik Merkezi GSK kazandı. 'Minikler Geleneksel Düzenlemeli' dalda birinciliği 89.20 puanla İzmir BORDER GSK, ikinciliği 85.00 puanla Kütahya KUFAD GSK, üçüncülüğü ise 84.00 puanla Çanakkale Danshane Sanat Merkezi GSK kazandı. 'Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli' dalda birinciliği 91.40 puanla Kuşadası Elifnağme GSK elde ederken, ikinciliği 89.80 puanla İzmir Gaziemir Belediyesi GSK ve üçüncülüğü 77.20 puanla Kütahya Gençlik Merkezi GSK kazandı. 'Zeybekler Grup Yarışması Gençler Geleneksel Düzenlemesiz' dalda ise 6 kulüp yarıştı. Birinciliği İzmir Aliağa Belediyesi Helvacı GSK 89.60 puan alarak kazandı. İkinciliği 89.20 puanla Manisa Akhisar Gençlerbirliği SK, üçüncülüğü de 86.00 puanla Aydın İncirliova Belediyesi GSK kazandı. 'Büyükler Geleneksel Düzenlemesiz' dalda 7 ekip yarıştı. Bu kategoride birinciliği 92.00 tam puanla İzmir Balçova Belediyesi EFEM GSK kazanırken, ikinciliği 90.60 puanla Aydın AYHOT GSK, üçüncülüğü de 87.20 puanla Kütahya Turizm Dans ve Folklor Araştırma Derneği GSK elde etti.

Dereceye girenler kupaları protokol üyelerince verildi.

KUŞADASI (Aydın), DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Kuşadası zeybekleri bir araya getirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuşadası zeybekleri bir araya getirdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı