Ege Haberleri

EGE

  Kuşadası’nın kaderi değişecek

  Latif SANSÜR, (DHA)
  13.05.2011 - 01:00 | Son Güncelleme:

  Aydın Valisi Hüseyin Avni Vali Coş, yatırımcılara çağrı yaptı, “Yeni yatırımlar için arsalarımızı belirliyoruz. Görüşmek için hafta sonları dahil, günün 24 saati hazırız” dedi.

  TÜRK turizminin başlangıç merkezi olan, sonrasında ise plansız gelişme ve hatalı yönetim anlayışlarıyla kötü kentleşmeye örnek gösterilen Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nin kaderinin değiştirilmesi için düğmeye basıldı.

  Avrupa’nın en büyük kongre merkezinin tamamlanmak üzere olması, Davutlar Beldesi’nde zengin jeotermal kaynakların bulunması üzerine yöredeki nitelikli yatak sayısının artırılması için turizmcileri harekete geçiren Vali Hüseyin Avni Coş, yatırımcılara çağrı yaptı. Coş, “Yeni yatırımlar için arsalarımızı belirliyoruz. Turizm için arsa talep edecek girişimcileri bekliyoruz. Görüşmek için hafta sonları dahil, günün 24 saati hazırız” dedi.

  Hedef 100 bin yatak

  Kuşadası Kongre Merkezi’nin (KOMER) açılışı için 29 Ekim 2011 tarihinin belirlendiğini, 120 milyon liraya mal olacak bu hedef için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Vali Coş, şimdiden 2012 başı için çok önemli üç kongre bağlantısının yapıldığını, Martı Otel Grubu’ndan 2014’e kadar bin 350 yatak sözü alındığını kaydetti. İlçede nitelikli yatak kapasitesini en kısa zamanda 100 bine çıkarmayı hedeflediklerini de dile getiren Coş, sözlerine şöyle devam etti:

  Rantçı yaklaşıma hayır

  “Kuşadası’nın üst gelir grubu turistin tercih edeceğini bir çevreye kavuşması gerekiyor. Bunun için herkese görev düşüyor. Fırsatçı-rantçı yaklaşıma prim vermeden, bugünü bir milat kabul edip, geçmişte yapılan hataları yapmamamız gerekiyor. Eğer bunu becerebilirsek Kuşadası ve Aydın gerçekten mücevher gibi hem Türkiye’de hem de dünyada hak ettiği yere kavuşacaktır.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı