AYDIN HABERLERİ

Kuşadası’ndaki Anadolu’nun Renkleri Mozaik Çalıştayı Sona Erdi

IHA
27.10.2015 - 07:24Son Güncelleme :

KUŞADASI'NDAKİ ANADOLU'NUN RENKLERİ MOZAİK ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

IHA

Kuşadası Belediyesi’nin katkıları ile Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği (EGESDER) tarafından İbramaki Sanat Galerisi’nde düzenlenen “Anadolu’nun Renkleri” Mozaik Çalıştayı’nda sanatçılar tarafından yapılan ve Türkiye’nin 7 bölgesinden 7 halk oyunu figürünün bulunduğu pano serisi sona erdi.
Kuşadası Belediyesi’nin desteği ile EGESDER tarafından düzenlenen Anadolu’nun Renkleri Mozaik Çalıştayı sona erdi. Mozaik sanatçıları Ayşe Mesude Kumbasar, Ayhan Keser, Esra Eren Çimen, Gülben Gültek Güneş, Gülden Akyol Köktürk, Gülistan Genç, Hatice Aydan Aktürk, Kadir Yılmaz, İlknur Hıçkıran, Serdar Yörük, Sevgi Genç ve Sevgi Tümer’in katıldığı çalıştayda bir de pano serisi hazırlandı. Türkiye’nin 7 bölgesinden 7 halk oyunu figürünün yer aldığı panolar, önümüzdeki günlerde Kuşadalıların da görüşleri alınarak ilçenin belirli bir noktasında yan yana bir bütün oluşturacak şekilde sürekli olarak sergilenecek.
Mozaik Çalıştayı’nı ziyaret eden Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, sanat eserlerinin kentlere estetik anlamda büyük bir değer kattığını belirterek “Birbirinden değerli sanatçılarımız tarafından büyük bir emekle yapılan mozaik a panoların Kuşadalılar tarafından da çok beğenileceğini düşünüyorum. Anadolu’nun renklerini mozaik çalışmayla yansıtan bu panoları vatandaşlarımızdan gelen öneriler doğrultusunda ilçemizin uygun bir noktasında sergileyeceğiz. Sanatçı kişilikleri ve emekleri ile Kuşadası’na değer katan tüm sanatçılarımıza ve EGESDER Başkanı Serdar Yörük’e candan teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Kuşadası’ndaki Anadolu’nun Renkleri Mozaik Çalıştayı Sona Erdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 07 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuşadası’ndaki Anadolu’nun Renkleri Mozaik Çalıştayı Sona Erdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı