AYDIN HABERLERİ

Kuşadası’nda Temizlik İşleri Çalışmaları

IHA
08.10.2015 - 14:15Son Güncelleme :

KUŞADASI'NDA KAPSAMLI TEMİZLİK ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

IHA

Kuşadası Belediyesi tarafından Kese Dağı bölgesinde ve Türkmen Mahallesi’nde kapsamlı ve detaylı temizlik çalışması yapıldı.
Sarp ve engebeli olması nedeniyle temizliği oldukça zor olan Kese Dağı bölgesi, Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli tarafından özel araç ve gereçlerle temizlenirken Türkmen Mahallesi’nin araç girmesi güç olan dar sokaklarında da detaylı temizlik çalışması yapıldı.
Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha temiz bir Kuşadası yaratmak için çalışmalarını sürdürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü son olarak Türkmen Mahallesi sınırları içerisinde bulunan cadde, sokak, park, bahçe, boş arazi ve inşaatlarda kapsamlı temizlik çalışması yaptı. Temizlik çalışanları tarafından çöp konteynerlerinin dışına atılan çöp ve ambalaj atıkları toplanırken her sokağa yeni plastik çöp konteynerleri yerleştirildi.
- KESE DAĞI TEMİZLENDİ
Ayrıca Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtının bulunduğu Kese Dağı mevkiinde de kapsamlı bir temizlik çalışması yapıldı. Sarp bir bölge olması nedeniyle bellerine bağlanan halatlar aracığılyla güvenliği sağlanan temizlik çalışanları özel araçlarla bölgenin temizliğini yaptı. Çevreden toplanan plastik, metal, kağıt gibi atıklar imha edilmek ve geri dönüşümü sağlanmak üzere Kuşadası Belediyesi’ne ait toplama alanlarına götürüldü. Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İrem Şahin, rutin temizlik çalışmalarını aksatmadan sürdürdüklerini belirterek bazı bölgelerin coğrafi yapısı ve yerleşim özellikleri nedeniyle özel temizlik çalışmalarına ihtiyaç duyduğunu söyledi. Kuşadası Belediyesi olarak "Temiz çevre, temiz Kuşadası" bilinci içerisinde çalıştıklarını ifade eden Şahin, vatandaşları da çevre temizliğine duyarlı olmaları konusunda uyardı. Şahin "Kuşadası Belediyesi olarak temizlik konusunda üzerimize düşen görevin en iyisi yapmak için çalışıyoruz. Kuşadası hepimizin. Bu nedenle 7’den 70’e herkesin çevreye duyarlı olması ve yaşanan sorunlar karşısında Belediyemiz ile diyalog içerisinde olması gerekiyor" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Kuşadası’nda Temizlik İşleri Çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 14 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuşadası’nda Temizlik İşleri Çalışmaları haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:12
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:12
  • Akşam
   18:37
  • Yatsı
   20:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı