AYDIN HABERLERİ

Kuşadası’nda İlköğretim Haftası Kutlamaları

IHA
28.09.2015 - 14:19Son Güncelleme :

KUŞADASI'NDA YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

IHA

2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle Kuşadası’nda da tören düzenlendi.
Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan törenler, Kuşadası Atatürk Ortaokulu’nda sürdü. Törene, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Garnizon Komutanı Bülent Şahin, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Tufan Asrav, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Törende konuşan Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy “Eğitimi çok genel olarak tanımladığımız zaman önemini daha iyi anlayabiliyoruz. Eğitim bilgi üretmek, üretilen bilgiyi biriktirmek, biriktirdiğimiz bilgiyi diğer insanlara ve sonraki nesillere aktarabilmektir. Eğer bunu yapabiliyorsak gelişmek mümkündür, bunu yapamıyorsak gelişmek mümkün değildir. Her insan öğrendiği bilgiyi kendisiyle birlikte mezara götürdüğü takdirde toplumların ve bireylerin gelişmesi mümkün olmamaktadır" dedi. Eğitimin toplumsal yaşam için çok derece önemli ve hayati olduğuna dikkat çeken Aksoy sözlerini şöyle sürdürdü: "Günümüz dünyasında bir kalkınma yarışı, bir rekabet olduğu hepinizin malumu. Bu yarışta öne geçebilmek, ezilmemek, geride kalmış toplumlarda olan sıkıntıları yaşamak istemiyorsak eğitimi en iyi şekilde organize etmek ve başarmak zorundayız. Bizlerin devlet olarak hedefi toplumumuzun bütün bireylerini iyi insan, iyi yurttaş ve iyi meslek sahibi olarak yetiştirmektir. Temel bu üçgenden geçmektedir. Bir insan birey olarak, iyi insan olarak yetiştirilmediği takdirde iyi bir yurttaş olması mümkün değildir. İyi bir yurttaş olmadığı takdirde o toplumu sürüklemeniz mümkün olmamaktadır. Üçüncü aşama ise iyi meslek sahibi olmak. İyi meslek sahibi olmak için iyi insan ve iyi yurttaş olmak bir mecburiyettir, bir gerekliliktir. Bizim devlet olarak hedefimiz hepsini ikmal etmektir” dedi.
Öğrenciler tarafından okunan şiirlerle süren tören okula yeni başlayan öğrencilere, yaşça büyük öğrenciler tarafından hoşgeldin çiçeği verilmesiyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Kuşadası’nda İlköğretim Haftası Kutlamaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuşadası’nda İlköğretim Haftası Kutlamaları haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:05
  • Guneş
   07:45
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı