Ege Haberleri

EGE

  Kuşadası’na 6 gemiyle toplam 15 bin 485 turist geldi

  Latif SANSÜR/KUŞADASI (Aydın), (DHA)
  31.07.2015 - 01:09 | Son Güncelleme: 30.07.2015 - 10:52

  AYDIN’ın Kuşadası İlçesi’ne bugün gelen 6 kruvaziyer gemisi, toplam 15 bin 485 turist getirdi. Limanda yer kalmayınca gemilerden 2’si açığa demirlemek zorunda kaldı. Gemiden inen turistler esnafın da yüzünü güldürdü.

  Kuşadası’na 6 gemiyle toplam 15 bin 485 turist geldi

  Bugün sabah saatlerinde Kuşadası’na gelen ’Island Prıncess’, ’Sea Dream II’, ’Rhapsody Of The Seas’, ’Celebrity Constellation’, ’Silver Spirit’ ve ’Star Clipper’ kruvaziyer gemileri ilçeye hareket getirdi. Limanda yer kalmayınca ’Sea Dream II’ ve ’Star Clipper’ gemileri, açığa demirlemek zorunda kaldı. Gemilerden inen büyük bölümü ABD, İngiliz, Fransız ve Japonlar’ın oluşturduğu 15 bin 485 turist, Kuşadası’nda yoğunluğa neden oldu. Turistlerden bir bölümü turlara katılarak İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti ve Meryemana ile çevresindeki örenyerlerini gezerken, bir bölümü ise sahildeki kaferyatlarda oturup, çarşıda alışveriş yaptı. Bol bol alışveriş yapan turistler esnafın yüzünü güldürdü.

  Kuşadası’na bu sezon 260 kruvaziyer gemisiyle yaklaşık 300 bin turist geldiğini belirten Ege Ports Limanı yetkilileri, Yunan adalarına yapılan feribot seferleriyle gelenlerle bu sayının 700 bine ulaşacağını bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı