Ege Haberleri

EGE

  Kuşadası Körfezi’ne balık yuvası

  Latif SANSÜR / KUŞADASI, (DHA)
  27.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kuşadası Rotary Kulübü’nün altı yıl önce başlattığı proje çerçevesinde balık popülasyonunu artırmak için körfeze 330 yapay resif daha atılacak. Setur Marina’da düzenlenen törenle beton resiflerin vinç teknesine yüklenmesine başlandı.

  Kuşadası Körfezi’nde trol avcılığını engellemek ve balıkların yuva yapmasını sağlamak için başlatılan yapay resif projesi devam ediyor. Kuşadası Rotary Kulüp Başkanı Yusuf Murat Genç, yeni atılacaklarla denizde 375 resif yer alacağını belirterek, “Kuşadası Körfezi’nde balık popülasyonunu artırmak için 6 yıl önce proje hazırladık. Projenin yüzde 10’unu tamamlamış olacağız. Kuşadası, Davutlar ve Güzelçamlı sahillerine kadar uzanan bölümü resiflerle kaplayacağız. Bu proje aynı zamanda Türkiye’de bir sivil toplum örgütü tarafından yürütülen ilk resif projesi” dedi.
  Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen de yürütülen toplumsal projeye emek verenleri kutladığını kaydetti. Proje kapsamında denize atılacak resiflere katkıda bulunan Kuşadası Belediye Başkan CHP’li Esat Altungün de desteklerinin devam edeceği sözü verdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı