AYDIN HABERLERİ

Kuşadası Belediyesi’nin Yol Yapım Çalışmaları Sürüyor

IHA
28.10.2015 - 14:33Son Güncelleme :

KUŞADASI'NDA YOL YAPIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

IHA

Kuşadası Belediyesi, yetki alanı içerisinde bulunan cadde ve sokaklarda parke, kaldırım ve asfalt çalışmalarına devam ediyor.
Hizmet üretim altyapısını tamamlayan Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, iki adet parke üretim tesisi ve bir adet asfalt şantiyesi ile ilçe genelinde yol yapım seferberliği başlattı. Yaz sezonunun başından itibaren Kuşadası’nın farklı noktalarında sıcak ve sathi asfaltlama faaliyetleri aralıksız sürerken ara sokaklarda da kaldırım yapımı, parke ve bordür döşeme işlemleri devam ediyor.
Son bir buçuk yıl içerisinde 85 bin metrekare parke ile 22 bin 300 metre karayolları ve bahçe bordürü döşeyen, 47 bin 500 metrekare sıcak asfalt döken Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 12 bin 500 metrekarelik alana ise sathi asfalt kapladı. 2015 yılında Değirmendere Mahallesi Yeni Sanayi Sitesi, Türkmen Mahallesi Sarı Konaklar arkası, Kadınlar Denizi Mahallesi 551-557-558-559 sokaklar, Kadınlar Denizi Aybüke Sitesi önü ve
Seapearl Hotel ile Sealight Otel arasına sıcak asfalt dökülürken geçtiğimiz aylarda ihalesi tamamlanan 250 bin metrekarelik asfaltlama çalışmaları da aralıksız sürüyor.
- BİR AYDA 8 KİLOMETRE ASFALT
Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, son bir ay içerisinde, Kadınlar Denizi, Karaova, Değirmendere, Ege ve Hacıfeyzullah mahallerinde yer alan sokak ve caddelerde 8 kilometre asfaltlama çalışması yaptı. Ayrıca Kadınlar Denizi Mahallesi 18’inci sokaktaki yol genişletme ve asfalt çalışmasının tamamlanmasının ardından kaldırım yapımı da sona erdi. Kadınlar Denizi Mahallesi 507’nci Sokak ile Hacıfeyzuallah Mahallesi’ndeki sokaklarda ise kaldırım yenileme çalışmalarında son aşamaya gelindi.
- ASFALTLANAN YERLER
Son bir ay içerisinde Ege Mahallesi Akkuş Sitesi yanı, 425, 436, 427, Aslan ve Derya sokaklara toplam 1500 metre sıcak asfalt dökülürken Kadınlar Denizi Mahallesi Anıl Sitesi, Özçağdaş Sitesi ve Tire Oba Sitesi etrafına 500 metre sıcak asfalt döküldü. Sıcak asfalt çalışmalarının yanı sıra pek çok bölgede sathi asfalt çalışmaları da tamamlandı. Sathi asfalt kaplanan yerler şöyle: Kadınlar Denizi Mahallesi 507, 508, 509’uncu sokaklar, Belcekız Kooperatifi, Özbek Sitesi, Havacılar Sitesi, Kuşadası İlköğretim Okulu yolu ve Platinkent Sitesi, Karaova Mahallesi Çamlıyel Sitesi, Pınar Sitesi, Nurkan Sitesi, Sedir Sitesi, Üç Gözler Sitesi ve Müfettişler Sitesi, Değirmendere Mahallesi 830’uncu sokak ve Ege Mahallesi 408’inci sokak.
Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası’nda yenilenmeyen yol kalmaması için çalıştıklarını belirterek yol yapım çalışmalarının önümüzdeki süreçte Kadınlar Denizi, Davutlar, Karaova ve Soğucak mahallerinde devam edeceğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Kuşadası Belediyesi’nin Yol Yapım Çalışmaları Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuşadası Belediyesi’nin Yol Yapım Çalışmaları Sürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı