AYDIN HABERLERİ

Kuşadası Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı Yapıldı

IHA
02.09.2015 - 14:53Son Güncelleme : 02.09.2015 - 14:54

KUŞADASI BELEDİYE MECLİSİ EYLÜL AYI OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI

IHA

Kuşadası Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı Erkan Yücel Sahnesi’nde gerçekleştirildi.
Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığındaki toplantıya 25 üyeli belediye meclisinden CHP’li 8 belediye meclis üyesi Haydar Büyükdağ, Faik Alp, Cem Arslan, Filiz Üyücü, İlhan Aygüneş, Canan İnanç, Mehmet Gürbilek, Ali Genç ile AK Parti’li Tacettin Özden’in katılmaması dikkat çekti. Toplantıda, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Senatosu’nun aldığı karar gereğince 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Davutlar’a taşınacak olan Aşçılık Programı öğrencileri için üniversitenin talebi doğrultusunda ADÜ Davutlar Kampusu içerisine bir yemekhane ve kafeterya yaptırılmasına karar verildi. Toplantıda ayrıca, Kuşadası Belediye Meclisi, belediyeye ait jeotermal kuyuların işletilebilmesi için girişimlerde bulunabilmesi amacıyla Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya yetki verdi. Başkan Kayalı, jeotermal kullanımının Kuşadası turizmi açısından önemine dikkat çekerek jeotermalin gelecek sezondan itibaren kullanılabilmesi için çalışmaların başladığını belirtti.
Meclis toplantısında spora ve spor klüplerine verilecek desteklerle ilgili de kararlar alındı. Buna göre Kuşadasıspor Klübü’ne milli takım olarak Gürcistan’ın Batum kentinde yapılacak olan şampiyonaya katılabilmesi için mali destek verilecek. Davutlar Spor Klübü Derneği’nin ihtiyaç duyduğu antreman malzemeleri ve forma gibi kimi ihtiyaçları karşılanacak ve Kuşadası Yıldız Fener Spor Klübü’ne destekte bulunulacak. Öte yandan 12-13 Eylül tarihinde Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından Kuşadası’nda düzenlenecek olan final yarışları için tanıtım ve organizasyon konularında destek verilecek.
- PAZAR YERLERİ
Kuşadası Belediye Meclisi’nde Yavansu Mahallesi, Davutlar SSK Camii önü ve Söktur Sitesi girişinde kurulan meyve sebze pazarları ile Yeniköy’de kurulan üretici pazarı ile ilgili olarak da kararlar alındı. Söz konusu pazarların devamı için Meclis’ten onay çıkarken pazar esnafının ödemesi gereken yıllık pazaryeri ücretleri de Tarife Komisyonu’nda belirlendi.
- JEOTERMAL ÇALIŞMA KARARI
Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısında alınan en önemli kararlardan bir diğeri ise jeotermal enerji kullanımı ile ilgili oldu. Kuşadası Belediyesi tarafından Davutlar’da yer alan belediyeye ait jeotermal kuyuların turizme kazandırılması amacıyla bir süredir sürdürülen çalışmaların bir an önce sonuçlandırılabilmesi için Belediye Meclisi tarafından Başkan Özer Kayalı’ya yetki verildi. Jeotermal kuyuların işletilebilmesi için yöntem henüz netleşmezken Başkan Kayalı’ya gerekirse şirket kurulması, alt ve üst yapı yatırımlarının yapılabilmesi/
yaptırılabilmesi, isale hatlarının döşenmesi/döşettirilmesi gibi konularda yetki verildi. Kayalı, Davutlar’da MTA tarafından açılan ve belediyeye ait olan 2 jeotermal kuyu bulunduğunu belirterek “Jeotermal alanında mevcut bir potansiyelimiz var. Bu potansiyel, kaplıca turizmi alanında kullanılması halinde 8-10 otele yetecek düzeydedir. Isıtma amacıyla kullanmak için ise ek yatırımlar gerekmektedir. Biz jeotermal kaynağımızı önümüzdeki sezonda otellere ulaştırarak turizme kazandırmak istiyoruz. Jeotermal kaynakların işletilmesi ile ilgili çalışmalarımız ADÜ’den çok değerli hocalarımızın katkısı ile sürüyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Kuşadası Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 14 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuşadası Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:11
  • Guneş
   06:48
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:16
  • Yatsı
   20:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı