Kuş tehlikesine ihaleli çözüm

DHA
06.08.2014 - 12:16 | Son Güncelleme:

Kuş çarpmaları uçaklara zarar verip yüksek maliyetlere neden olurken Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Atatürk Havalimanı'nda kuş tehlikesine karşı kuş kovma cihazı ihalesi açıyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün kuşlarla mücadele için 68 kuş kovma cihazı temin ve tesisi için 7 Ağustos tarihinde ihale yapacağı açıklandı.

Geçtiğimiz hafta içinde Türk Hava Yolları'nın 3 uçağı, kuşlar nedeniyle tehlike atlatmıştı. THY'nin İstanbul-New York seferini yapan yolcu uçağı da kalkıştan kısa bir süre sonra kuş sürüsünün içine girince Atatürk Havalimanı'na geri dönmek zorunda kalmıştı.

SON HAFTALARDA SIK YAŞANDI

28 Temmuz'da THY'ye ait iki uçak da kalkıştan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne çarpıp geri dönme zorunda kalmıştı. Uçaklardan biri THY’nin İstanbul-Kilimanjero, diğeri ise İstanbul-Berlin seferini yapacaktı.

Haziran ayında İstanbul-Bişkek seferini yapan Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağının motoruna, kalkışından kısa süre sonra kuş sürüsü girdi. Uçak Atatürk Havalimanı'na geri dönmek zorunda kaldı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı