'Kuş serisi' tutkunları modifiyede sınır tanımıyor

AA
03.04.2016 - 12:01 | Son Güncelleme:

Tofaş'ın, bir döneme damgasını vurduktan sonra 2001'de üretimine son verdiği "Kuş Serisi" olarak adlandırılan Şahin, Doğan, Kartal model araçların tutkunları, modifiye (değiştirme, kişiselleştirme) için satın aldıkları araçlara fiyatlarının birkaç katı para harcıyor.

Tofaş Türk Otomobil Sanayi AŞ'nin Bursa'daki tesislerinde 1981-2001 yıllarında üretilen "Kuş Serisi" araçlar, aradan yıllar geçmesine rağmen hala ikinci el piyasasının en çok el değiştirenleri olarak dikkati çekiyor. Meraklıları, modifiye ettikten sonra bu araçları sosyal etkinliklerin parçası haline getiriyor.      

Kuş serisi tutkunları modifiyede sınır tanımıyor

Meraklılarının 7-8 bin liraya temin ettikleri bu araçların fiyatları, modifiye işleminden geçirildikten sonra 20 bin lirayı aşıyor hatta kullanılan malzemeye göre daha yüksek fiyatları bulabiliyor.     

Modifiyeli araçlarıyla Bursa ve İstanbul başta olmak üzere çeşitli kentlerde bir araya gelen "Kuş Serisi" tutkunları, bu araçları rahatça kullanabilecekleri bir pist talep ediyor.     

Kuş serisi tutkunları modifiyede sınır tanımıyor

"HER PAZAR TOPLANIRIZ, ARAÇLARIMIZI YIKARIZ, SÜSLERİZ"    

Yalova Modifiye Center Yıkım Ekibi Başkanı Samet Sarıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekibi kurma amaçlarının, modifiye araç tutkunlarını bir araya getirmek olduğunu söyledi.     

Sarıoğlu, insanlara rahatsızlık vermek istemediklerini ifade ederek, "Buradaki herkes teker teker emek veriyor. Para topluyorlar, çalışıyorlar, didiniyorlar. Yaptıkları arabalar burada. Biz bir pist istiyoruz. Düzce, Bursa, İstanbul'daki insanların da tek amacı pist. Biz de bunu istiyoruz. Zaten ortamımız belli, arabalarımız burada. Bize bir pist verilsin." diye konuştu.     

Kuş serisi tutkunları modifiyede sınır tanımıyor

Ekibin üyelerinden Kadir Küçük de bu işin kendileri için bir tutku olduğunu ifade ederek, "Biz her pazar toplanırız, araçlarımızı yıkarız, süsleriz. İstanbul ve Bursa'da da etkinliklere katılırız, oradaki arkadaşlarla buluşuyoruz." ifadelerini kullandı.     

Kuş serisi tutkunları modifiyede sınır tanımıyor

Aracıyla ilgili bilgi veren Küçük, şunları kaydetti:     

"Benim 98 model Doğan SLX'im var. Full orijinal. Ben kendim 16 bin lira vererek aldım bu aracı. 4 bin lira masraf ettim. Bana 20 bin liraya denk geldi. 8 bin liraya da 20 bin liraya da araç alan arkadaşlarımız var. Aracı 8 bin liraya alıp, 15-20 bin lira harcayan arkadaşlarımız da var. Ben bunu ticaret amaçlı alıp satmıyorum. 'Kuş Serisi' benim için bir tutkudur."     

Samet Akay da küçük yaşlardan itibaren bu tutkuya sahip olduğunu belirterek, "İlk başta ufak ufak başladık şimdi iyice işin içine girdik. Aracımızı alıyoruz, istediğimiz gibi dizayn ediyoruz. Burada toplanıyoruz, kendi aramızda eğleniyoruz." dedi.   

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı