Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kuş gribi çok az tartışıldı

  İpek ARIOĞUL / ANKARA
  08 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 07 Şubat 2006 - 22:44

  Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Yves Brodeur, "Türkiye’de kuş gribinin daha büyük bir tartışma yaratmamasına şaşırdığını" belirtti. Medyada hastalığı kapan insanlar hakkında çok haber olduğunu belirten Brodeur, "Ama buna reaksiyonun nasıl olduğu, iyi mi, kötü mü olduğu, hızlı mı, yavaş mı olduğu hakkında çok tartışma yapılmadı. Bu konuda fazla analitik yaklaşım olmadı" dedi.

  "Kanada’da bunu daha iyi yapardık demiyorum" diye ekleyen Brodeur, Kanada’nın benzer bir felakette nasıl davrandığını ise şöyle anlattı: "Ama eğer böyle bir kriz Kanada’da olsaydı... Örneğin birkaç yıl önce bir buz fırtınası oldu. Ülkenin bir kısmı bu ulusal felaketle felç oldu. Her gün saat 10.00’da Başbakan ile Ulusal Elektrik Kurumu Başkanı basın toplantısı yapardı. Neler yaptıkları, ne durumda olunduğu, yardım için hangi numaralara başvurulabileceği konusunda bilgi verirlerdi. Halk da bunu talep ederdi. Türkiye’de de bu talep insanlardan gelmeli."

  Tavuk döner promosyonu

  Adapazarı’nda tavuk döneri satıcıları vatandaşın ilgisini çekmek ve tüketimi teşvik etmek amacıyla bedava tavuk döneri dağıttı. Kent merkezindeki katlı pazar alışveriş merkezindeki 10 dönerci yaklaşık 100’er kiloluk tavuk dönerlerini vatandaşa ücretsiz olarak dağıttı. Satış yerlerinde kuş gribi hakkında uyarıcı ve bilgilendirici afiş ve broşürler dağıtıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı