Dünya Haberleri

  Kurye Yasemin arkadaş kurbanı

  Ayşegül EKİNCİ/LONDRA
  15.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  2 Temmuz’da Gana’nın Kotoka Havaalanı’nda İngiliz Havayolları’nın uçağına binmek üzereyken, yanındaki Nijeryalı arkadaşı ile birlikte dizüstü bilgisayar çantalarında kokain bulunan Türk kızı Yasemin Vatansever’in (16) arkadaş kurbanı olabileceği söyleniyor.

  Londra doğumlu Kıbrıslı bir ailenin iki kızından biri olan Yasemin Vatansever’in, Kuzey Londra’daki evi önceki gün boştu. Annesi ve ablasıyla yaşayan Yasemin’in başına gelenleri İngiliz televizyonu ve gazetelerinden öğrenen üst kat komşuları, annenin Gana’ya gittiğini bildirdi. Vatansever ailesinin Nijeryalı üst kat komşusu, "Kendi hallerinde bir aileydi. Kimseyle pek konuşmazlardı. Kızlar çok sessizdi. Evlerine pek gelip giden de olmazdı. İyi insanlardı" dedi. Öte yandan Vatansever ailesiyle aynı sokakta yaşayan bazı Türkler "Bu mahallenin hemen arkası ne yazık ki, ekonomik zorluk çekenlerin yaşadığı bir bölge. Küçücük çocuklar mafya gibi sizden para istiyor. Siyahı, Türk’ü karışık yaşıyoruz burada. Çocuklarımızı korumak istesek de bazen yanlış arkadaşlıklar kurulabilir" dedi.

  Gana’da sorgusu süren ve 10 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya olan Yasemin’in arkadaşıyla birlikte gençlerin tutulduğu bir hapishaneye aktarıldığı bildirildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı