Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kurye Alman kadına kiliseden yardım

  Teslime TOSUN/ ANTALYA, (DHA)
  28 Temmuz 2007 - 10:53Son Güncelleme : 28 Temmuz 2007 - 10:53

  ALMANYA'ya valizin gizli bölmelerinde 22 kilo eroin götürürken Antalya Havalimanı'nda yakalanan Alman kurye 19 yaşındaki Sabrina Sandra Abazovski için kilise yardım kampanyası başlattı.

  Antalya'dan Almanya'ya uyuşturucu taşıyan ve son olarak 14 Temmuz'da havalimanından 22 kilogram eroinle çıkmaya çalışırken yakalanan Alman Sabrina Sandra Abazovski, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış ve Antalya E Tipi Cezaevi'ne konulmuştu. 2 yaşında bir kızı bulunan ve 3 aylık hamile olan kurye kadının, Antalya Cezaevi'nde parasızlık nedeniyle zor günler geçirdiğini öğrenen Antalya'daki St. Nicolas Kilisesi üyeleri, geçen pazar günkü ayinden sonra para topladı. Hıristiyanların tarihi Kaleiçi'nde ibadet ettiği kilisede toplanan parayla Abazovski'nin acil ihtiyacı olan şort, tişört, eşofman ve iç çamaşırı alındı. Kıyafetler, avukatı aracılığıyla cezaevine gönderildi. Hamile olduğu için aynı koğuşta kaldığı kadınların da Sabrina Sandra Abazovski'ye yardımcı olduğu kaydedildi.

  Antalya'dan Almanya'ya 22 kilo eroin götürmek isteyen Alman Sabrina Sandra Abazovski, 34 yaşındaki Nihat Esen ile 47 yaşındaki Erdoğan Uyar ile birlikte havalimanında yakalanmış, 3 zanlı çıkarıldıkları mahkemede tutuklanmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı