ELAZIĞ HABERLERİ

Kurumsal Kapasite Geliştirme Programında 70 Kişiye Sertifika Verildi

IHA
08.10.2015 - 17:44Son Güncelleme : 08.10.2015 - 17:45

ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI CEMİL ERDEM'E DE SERTİFİKASINI FKA GENEL SEKRETERİ MESUT ÖZTOP (SAĞDA) VERDİ.

IHA

Elazığ’da ‘Kurumsal Kapasite Geliştirme Programı’ kapsamında eğitim alan 70 kişiye sertifika verildi.
Elazığ’da Fırat Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek Programı kapsamında Esnaf Odaları Birliği’ne yönelik gerçekleştirilen ‘Kurumsal Kapasite Geliştirme Programı’ eğitiminin sertifika töreni düzenlendi. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Cemil Erdem, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği yönetim kurulu üyeleri ile birlikte sertifika almaya hak kazananlar katıldı. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Cemil Erdem proje hakkında bilgi verdi. Erdem, ”Esnaf odaları birliğinin kurumsal kapasite geliştirme programı isimli projesi Fırat Kalkınma Ajansı tarafından 2015 yılı teknik destek programınca uygulanmaya değer bulunmuştur. Proje kapsamında esnaf odalarının daha yenilikçi bakış acısıyla sürekli gelişim ve olumlu değişim sağlamaları amacıyla projemizi gerçekleştirdik. Yönetim yapısı ve işleyişindeki eksiklikler doğrultusunda kurumsal kapasitenin gelişmesine yönelik anket çalışmaları ve durum analizleri yapılmıştır. Bünyemizde bulunan 25 odamızın başkanları, başkan vekilleri ve genel sekreterlerinin katılımlarıyla eğitimler gerçekleştirildi” dedi.
Ajansın daha ziyade mali desteklerle, hibe destekleriyle tanınan bir kurum olduğunu belirten Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop, ancak kendilerinin doğrudan insan kaynağına, beşeri sermayeye yönelik olan teknik destek programlarını fazla önemsediklerini söyledi. Bu programa kapsamında kurumların kapasitesini, proje kültürünün geliştirilmesine, daha başka kaynaklardan yararlanmaya yönelik önemli açılımlar sağlama fırsatlarının eline geçtiğini ifade eden Öztop, “Ajansımız bugüne kadar 78 milyon dolayında bir hibe destek için sözleşme imzalamış ancak teknik destek kısmı 1 milyon 100 bin lira gibi bir pay almaktır. Diğer mali desteklerimize kalan 78 milyonla kıyasladığımız zaman, bu 1 milyon 100 bin liralık kalemi biz daha çok önemsiyoruz. Çünkü doğrudan insanımıza, doğrudan insan kaynaklarımıza dokunan bir destek programıdır. Birlik bünyesindeki 25 odanın başkanları, üyeleri ve genel sekreterine yönelik bir kurumsal kapasite geliştirme programı düzenlendi. Bu program kapsamında gerek yönetsel faaliyetler, gerek pazarlama, tanıtım gibi alanlarda hem bilgi daracığını geliştirmesi, hem de mevcut durumun analiz edilmesi gibi önemli kazanımla elde edilmiş durumdadır. Toplamda 5 yıllık süre içerisinde 4 ilimizde 155 projeyi destekledik Toplamdan 1 milyon 100 bin lira gibi kaynak kullandırıldı ve 10 bin kadar vatandaşımıza eğitimle verilmiş oldu. Elazığ ölçeğinde de baktığımız da 39 projeyi teknik destek kapsamında destek sağlamıştır. Toplamda 3 bin 500 dolayında vatandaşımıza, kurumlarımızın çalışanlarına hizmet içi eğitimler verilmiş oldu” diye konuştu.
Konuşmaların ardından eğitime katılan ve sertifika almaya hak kazanan kişilere sertifikaları verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Kurumsal Kapasite Geliştirme Programında 70 Kişiye Sertifika Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 17 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kurumsal Kapasite Geliştirme Programında 70 Kişiye Sertifika Verildi haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ İLÇELERİ
  ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:28
  • Guneş
   06:06
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:50
  • Akşam
   18:24
  • Yatsı
   19:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı