Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kurumsal haberleşmede Siemens’e ödül

  Hürriyet İnternet
  11 Ağustos 2006 - 10:23Son Güncelleme : 11 Ağustos 2006 - 10:23

  Siemens Komünikasyon Sistemleri, Avrupa’da Kurumsal Haberleşme kategorisinde “Frost & Sullivan 2006 Pazar Lideri Ödülü”nü kazandı. IP telefon ekipmanı piyasasında lider konumda olan Siemens, tüm Avrupa ülkelerinde istikrarlı bir şekilde büyümesi ve sağlık ve turizm gibi dikey pazarlarda pazar payını artırması nedeniyle bu ödüle layık görüldü.

  "Frost & Sullivan Pazar Lideri Ödülü" başarılı pazarlama stratejileri sayesinde piyasadaliderliği ele geçiren şirketlere veriliyor. Şirketlerin pazarlama sürecinde tüm sıra dışı uygulamalarının dikkate alındığı yarışmada,pazara özel aşılması gereken sorunların, piyasayı etkileyen faktörlerin tanımlanmış olması ve pazara uygun stratejilerin geliştirilmesi değerlendirmede önem kazanıyor.

   

  Siemens Komünikasyon Sistemleri’nin bu ödülü almasında2005 yılında Avrupa’da gerçekleştirdiği 19.5 milyon IP satışıyla pazar payını yaklaşık %16’ya çıkartarak piyasada lider konuma gelmesi etkili oldu. Siemens Komünikasyon Sistemleri 2005 yılında Almanya’da pazar liderliği iddiasını sürdürürken İtalya, İspanya ve bazı Doğu Avrupa ülkelerinde ikinci olmuştu. Buna ek olarak grup Belçika, Hollanda ve İngiltere’de de pazar payı kazandı.

   

  Frost & Sullivan analistleri ödülü verme nedenlerini açıklarken Siemens Komünikasyon Sistemleri’nin TDM’den IP/LAN tabanlı telefon çözümlerine kararlılıkla odaklanmış olmasını da vurguluyorlar. Şirketin müşterileri ile kurduğu yakın ilişki bu değişimin erken bir aşamada hayata geçmesinde etkili oldu. Sonuç olarak bugün Avrupa’da satılan terminallerin % 85’ten fazlası IP özelliğine sahip bulunuyor. Frost & Sullivan bu eğilim doğrultusundaSiemens’in HiPath 3000, 4000 ve 5000 ürünlerine dikkat çekti.

   

  Siemens Komünikasyon Sistemleri’nin müşterilerin TDM erişimlerini VoIP özellikli hatlarla değiştirerek başarılı bir pazarlama stratejisini yürütmüş olması ve bu sayede onlara altyapı maliyetlerini düşüren veiletişim çözümlerinde gelecek nesle atlamalarını sağlayan bir çözüm sunması da ödüle hak kazanmasında etkili oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı