Ege Haberleri

EGE

  Kuruluş Mardin’de final Diyarbakır’da

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  10 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 09 Aralık 2009 - 20:41

  Türkiye Değişim Hareketi İzmir ve Ege Bölgesi Sorumlusu Hüseyin Aslan, partinin Aralık ayı sonunda Mardin’de kurulacağını, Ocak, Şubat ve Mart’ı ülke genelinde miting yaparak geçireceklerini belirtti.

  Hüseyin Aslan, Mart ayı sonunda da Diyarbakır’da yapılacak son mitingle Genel Başkan Mustafa Sarıgül’ün ülke genelinde “Seçime hazırız” mesajı vereceklerini söyledi.
  150 MUHTAR BULUŞTU
  TDH’nin İzmir ve Ege Bölgesi Sorumlusu Hüseyin Aslan, İzmir’de 150 muhtarla biraraya geldi. Aslan, TDP’nin partileşmeden 81 ilde örgütlendiğini, 75 ilde parti binasına geçtiğini, ilçelerin yüzde 85’inde teşkilatlandığını belirterek, daha partileşmeden oy oranlarının yüzde 15 olduğunu ileri sürdü.
  Aslan, “Bugün seçim olsa ikinci partiyiz. Amacımız tek başına iktidara gelebilmek. Liderimiz Sarıgül, 16- 17 Ocak’ta İzmir’e gelecek, burada partinin kuruluş tarihini açıklayacak. Partimiz Mardin’de kurulacak, Ocak, Şubat ve Mart’ı ülke genelinde miting yaparak geçireceğiz. Mart ayı sonunda da Diyarbakır’da yapılacak son mitingle ‘seçime hazırız’ mesajı vereceğiz” dedi.
  İZMİR’DEN BİR KURUCU
  Aslan, yerel yönetimlere önem verecekleri, her muhtarın meclis üyesi olacağını belirterek, İzmir’de muhtarların biraraya gelerek uzlaştıkları bir kişinin de TDH’nin partileşmesi sürecinde kurucular arasında yer alacağını açıkladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı