Gündem Haberleri

  Kurultayı zor geçecek

  Şaban SEVİNÇ/ANKARA
  09.10.2003 - 01:53 | Son Güncelleme:

  CHP'nin 23-24 Ekim'de yapılacak büyük kurultayında Genel Başkan Deniz Baykal'a karşı en az 2 rakip çıkması kesinleşti. Daha önce aday olacağını açıklayan ressam Bedri Baykam'ın yanısıra eski il başkanlarının oluşturduğu Anadolu Hareketi de genel başkanlık için aday çıkaracaklarını duyurdu.

  Bu kurultay Baykal için siyasi yaşamının en zor kurultaylarından biri olacak. Baykal bir yandan karşısına çıkan genel başkan adaylarıyla mücadele ederken, diğer yandan da kendi ekibi içinde oluşan büyük çatlağı onarmaya çalışacak. ‘‘Deniz Bey'e karşı mücadele etmem’’ diyerek genel başkan adayı olmayacağını ilan eden İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'in de parti yönetimine ‘genç ve yeni isimler’ alınması içinBaykal'a telkinlerde bulunduğu biliniyor.

  GÜNAY ADAY DEĞİL

  CHP Eski Genel Sekreteri Ertuğrul Günay, dün yazılı açıklama yaparak genel başkanlığa aday olmayacağını açıkladı. Günay, yaklaşan yerel seçimler nedeniyle parti içi iktidar savaşı görüntüsü vermek istemediği için genel başkan adayı olmadığını söyledi.

  SAV-ERDEM ÇATIŞMASI

  Baykal
  'ın genel merkezdeki ekibi arasında da ciddi bir çatışma yaşanıyor. Genel Sekreter Önder Sav'ın, başta Eşref Erdem olmak üzere Mehmet Sevigen ve Bülent Tanla gibi Baykal'ın en yakınındaki üç çalışma arkadaşının yönetime girmesini önlemek istediği öne sürülüyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı