Gündem Haberleri

  Kurultayı demokrasi şölenine çevireceğiz

  ANKARA
  29.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüzük kurultayını bir demokrasi şölenine çevireceklerini belirterek, “Eski alışkanlıklarımızı, kişisel çekişmeleri alıp çöp sepetine atacağız” dedi.

  Sosyal Demokrasi Derneği’nce Ankara Palas’ta düzenlenen “Dayanışma Gecesi”ne, Kılıçdaroğlu ile eşi Selvi Kılıçdaroğlu, DSP Genel Başkanı Masum Türker, bazı CHP’li milletvekilleri ve davetliler katıldı. Gecede bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, CHP’nin Türkiye’nin her sorununa çözümünün olduğunu belirterek, “İktidar olmanın yolu kişisel egoları yenmekten geçer. Koltuğu, hırsı bir tarafa bırakıp daha farklı bir pencereden dünyaya bakmamız, kişisel çekişmeleri bir tarafa bırakmamız lazım” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, gecede İsmet İnönü’nü kızı Özden Toker ile bir süre sohbet etti. Gecede, CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar da türküler seslendirdi.

  Kurultay 26 Şubat’ta

  CHP Olağanüstü Kurultayı’nı 26 Şubat’ta topluyor. Dün yapılan açıklama şöyle: “Parti Tüzüğümüzde yapılması düşünülen değişiklikler konusunda, Temmuz ayı içerisinde toplanması tasarlanan Olağanüstü Kurultayımızın, 26 Şubat 2012 Pazar günü saat 10.00’da Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda toplanması Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kararlaştırılmıştır.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı