MALATYA HABERLERİ

Kuruçay Deresi Islah Ediliyor

IHA
26.10.2015 - 17:43Son Güncelleme :

YAZIHAN BELEDİYE BAŞKANI NEVZAT ÖZTÜRK, ISLAH ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ.

IHA

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Kuruçay Deresi’nde başlayan ıslah çalışmaları yerinden inceledi.
Kuruçay Deresi’nin ıslahının yapılarak modern bir hale getirileceğini kaydeden Öztürk, “Boztepe Recai Kutan Barajı önünden başlayarak Kuruçay Köprüsü’ne kadar olan 14 km’lik alanda "Dere Islahı Projesi" uygulanacak. Dere üzerinde düzenlemeler yapılarak ağaçlandırılacak. İnsanlarımızın rahat nefes alacağı gürültüden uzak, dinlenebilecekleri bir mekan yapacağız. Bu mekan güzel bir mesire alanı olarak hizmete sunulacak” dedi.
DSİ Bölge Müdürü Kenan Karabulut ise, “14 bin metrelik bu alanın çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Çalışmalar, havalar el verdiği sürece devam edecektir. Bu proje Yazıhan için çok önem taşıyor. Malatya merkezden buraya dinlenmek veya piknik yapmak için vatandaşlarımız gelecek ve bölgede bir hareketlilik olacak. Bölge adına hayırlı olsun” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Kuruçay Deresi Islah Ediliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 17 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuruçay Deresi Islah Ediliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı