Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kurtuluşumuz IMF’de

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kumbul, krizi çözme aşamasına geldiklerini açıkladı

Antalyaspor'daki mali sıkıntının para piyasalarındaki krizden kaynaklandığını öne süren kırmızı beyazlı kulübün başkanı, ‘‘IMF'nin acil yardım paketi ile kulüpler de rahat nefes alacak’’ diye konuştu.

GARANTİ VERDİ

Antalyaspor Başkanı Bekir Kumbul, futbolcuların 500 milyar lirayı aşan alacakları için garanti verdi. Dün tesislerde yapılan poster çekiminden sonra kırmızı beyazlı kulübün içinde bulunduğu mali kriz ile ilgili açıklama yapan Kumbul, ‘‘Sıkıntımızı inkar etmiyoruz. Ancak yaşadığımız kriz, içinden çıkamayacağımız ölçüde büyük değil. Borçlarımızdan fazla alacağımız var. Sorunu çözme aşamasına geldiğimizi söyleyebilirim’’ dedi. Bekir Kumbul, şöyle konuştu:

KRİZ BİTİYOR

‘‘Geçtiğimiz aylarda piyasada nakit para dönmedi. Tüm kurumlar gibi kulüpler de bu olumsuzluktan etkilendi. Alacağını tahsil edemeyen, borcunu da ödeyemedi. Biz de alacaklarımızı tahsil edemediğimiz için sıkıntıya düştük. Yani, mali kriz sadece Antalyaspor'da yaşanmadı. Ancak IMF'nin acil yardım paketi sayesinde piyasaya girecek para ile bu sorun ortadan kalkacak. Zaten şimdiden hareketlenme başladı. Bütün kulüpler gibi biz de rahat bir nefes alacağız.’’

İCRA SON ÇARE

Sezon başında Zafer'i sattıkları Trabzonspor'dan alacakları 900 bin dolar için görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Kumbul, bu sorunu hukuki yollara başvurmadan karşılıklı diyalogla çözme yanlısı olduğunu belirtti. Kırmızı beyazlı kulübün başkanı, ‘‘Yarın (bugün) Trabzonspor ile bir görüşmemiz daha olacak. Kulüplerin arasındaki sorun diyalogla çözümlenmeli. Trabzon'a bu düşüncemizi ilettik ve aynı şekilde karşılık vermelerini bekliyoruz’’ diye konuştu.

HEDEF; 25-30 PUAN

Antalya'nın yaşadığı 3 aylık kriz döneminde sorun çıkarmayan futbolculara da teşekkür eden Kumbul, ‘‘Kaptan Adnan ve arkadaşları gerçekten tüm kulüplere örnek olacak davranış sergiledi. Biz de paralarını bir an önce ödemek için elimizden geleni yaparak onların bu iyiniyetine karşılık vermeye çalışıyoruz. Ben futbolcularımıza her zaman güvendim ve mahçup olmadım. Ligin ilk yarısındaki 18 maçlık seriyi 25-30 puan arasında bitireceklerine inanıyorum’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz