Ege Haberleri

EGE

  Kurtuluş bayramı

  Eray ARPAŞİN / İZMİR (DHA)
  06 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 06 Şubat 2011 - 01:59

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, belediyede taşerona son vermesini Halkapınar Spor Salonu’nda düzenlediği ‘Emek Şenliği’ ile kutladı. Gecede ünlü şarkıcı Şevval Sam sahne alırken, taşeron şirketlerden belediye şirketlerine geçirilen 2.500 işçi aileleriyle eğlendi.

  ‘Emek Şenliği’ne, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, DİSK Genel İş Sendikası Genel Başkanı Erol Ekinci, CHP Parti Meclisi üyeleri, belediye başkanları ve işçi sendikalarının bölge temsilcileri, Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan işçiler ve memurlar ile aileleri katıldı.
  Taşeron işçi kalmadı
  Etkinlikte konuşan Kocaoğlu, “Son yapılan ihalelerle bir tane bile taşeronda çalışan işçimiz kalmadı. Taşeronlaşmanın çağdışı olduğunu, kölelik düzeni olduğunu her fırsatı dile getirdim. 2011 yılına girerken bunu kökten kaldırmış olduk. İzmir’den başlattığımız mücadele, Türkiye’de taşeron sistemini ortadan kaldırmak için atılmış ilk ve en büyük adımdır. Umuyorum, en kısa zamanda taşeron uygulaması Türkiye’nin gündeminden kalkar” dedi.
  DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ise emek dostu olarak nitelendirdiği Aziz Kocaoğlu’nun taşeronlaşmaya karşı bir ilki başardığını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı