Gündem Haberleri

  Kurtulmuş’un iradesine ipotek koyacak değiliz

  Dilhun GENÇDAL - Ozan URAL / DHA
  14.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un AK Parti’ye katılması sürecine ilişkin dün HAS Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Bekaroğlu ve Zeki Kılıçaslan basın toplantısı yaptı.

  İstanbul İl binasındaki toplantıda konuşan Bekaroğlu, şunları söyledi: “Elbette kişisel bir karardır, kimsenin iradesine ipotek koyacak değiliz, buna gücümüz de yetmez. Ama Sayın Genel Başkan’ın partimizi bırakıp iktidar partisine niçin gittiğini anlamış değiliz. Sayın Genel Başkan’ın bu süreci yürütme biçimi de yanlıştır. Süreç, partimizin karar organları ve teşkilat mensuplarının bilgisi dışında yürütülmüştür. Önceden verilen kararı kabul ettirmek için kurulları toplama görüntüsü yanlıştır. Öyle anlaşılıyor ki, Sayın Kurtulmuş, Kurucular Kurulu marifetiyle partiyi kapatıp AKP’ye geçecektir. Aslında kapalı kapılar ardında yürütülen görüşmelerin deşifre olması ve Sayın Kurtulmuş’un ‘Henüz resmi teklif gelmedi’ açıklaması ile bu parti fiilen kapanmıştır.  AKP gibi uluslararası bir projeye dahil olan insanın ‘Ben hep bu sözleri söyledim. Her yerde ve her şartta bu sözleri söylemeye devam edeceğim’ demesi ikna edici değildir.”

  Ekleyecek birşey yok

  Kurtulmuş cuma namazını Fatih Camisi’nde kıldı. Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan’ın teklifi konusunda “Ekleyeceğim bir şey yok” derken  Bekaroğlu’nun sözleri için de, “Ben söyleyeceğimi söyledim, o da söyleyeceğini söyledi” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı