Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kurtulmuş: TRT Genel Müdürlüğü için başvurular alınacak

  AA
  16.05.2017 - 09:52 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, TRT Genel Müdürlüğü atamasına ilişkin, "TRT yasasına göre TRT Genel Müdürlüğü için başvurular alınacak. 15 günlük süreden sonra da bu başvurular RTÜK tarafından değerlendirilerek hükümete gönderilecek." dedi.

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 9. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri töreninin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

  TRT Genel Müdürlüğü atamasıyla ilgili sürece ilişkin bir soru üzerine Kurtulmuş, şunları kaydetti:

  TRT Genel Müdürü Şenol Göka bey, TRT Genel Müdürlüğünden istifa etti. Onun istifasının ardından TRT yasası gereği, TRT’nin en kıdemli genel müdür yardımcısı Erkan Durdu bey genel müdürlüğe vekaleten atandı. Salı günü zannediyorum RTÜK’ün bir toplantısı var. RTÜK toplantısında bir ilan süreci başlayacak ve yine TRT yasasına göre TRT Genel Müdürlüğü için başvurular alınacak. 15 günlük süreden sonra da bu başvurular RTÜK tarafından değerlendirilerek hükümete gönderilecek. Böyle bir yasal süreç var. Bu yasal süreçten sonra da TRT, yeni genel müdürü atanarak yoluna devam edecektir. Şimdiye kadar gösterdiği hizmetlerinden dolayı da Şenol Göka beye teşekkür ediyorum. Bundan sonra gelecek olan genel müdür arkadaşımız, onun bıraktığı yerden çok daha ileri bir noktaya TRT’yi götürerek bir kamu yayıncılığı görevi yürüten TRT’yi, bir dünya markası haline getirmek için, bütün arkadaşlarıyla beraber gayretli bir şekilde çalışmasını sürdürecektir."

  Etiketler: başvuru
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı